Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.10.2011 19:00

Koncert a vernisáž Antonín Dvořák

Po stopách Antonína Dvořáka. České centrum Vám ve spolupráci se Středočeským krajem přiváží koncert Antonína Dvořáka a výstavu fotografií, pojící se k životu slavného českého rodáka. Vernisáž se koná pod záštitou stálé představitelky České reubliky při EU Mileny Vicenové.

Již 4. října vystoupí v prostorách Stálého zastoupení české republiky při EU Marek Šedivý (klavír) spolu s Jakubem Fišerem (housle) se svým programem, speciálně připraveným k oslavě významného výročí našeho nejznámějšího hudebního skladatele, Antonína Dvořáka.

Antonín Leopold Dvořák (8. 9. 1841, Nelahozeves – 1. 5. 1904, Praha)je celosvětově známým skladatelem a dirigentem. Své hudební nadání zdokonaloval pod vedením Bedřicha Smetany a Johanesse Brahmse. Rozhodujícím obdobím skladatelových světových úspěchů bylo jeho působení na postu ředitele americké národní konzervatoře v New Yorku. Během svého pobytu v zámoří 1892 – 95 zkomponoval díla, která se stala jeho nejslavnějšími skladbami. Symfonii e-moll „Z Nového světa“ uvedl poprvé v Carnegie Hall v New Yorku 16. prosince 1893.

Marek Šedivý a Jakub Fišer mají velmi široký repertoár zahrnující skladby od J. S. Bacha po skladby 20. století. V blízké době se hudebníci chystají natočit své první cd se sonátami francouzských skladatelů. Marek Šedivý studuje obor dirigování a patří mezi mladé české nadějné dirigenty. Jakub Fišer v současnosti působí jako koncertní mistr Pražské komorní filharmonie.

Výstava, pořádaná k 170. výročí skladatelova narození, představuje soubor dobových i současných fotografií od autorů Petra a Pavla Hronových, dokumentujících místa, spojená s Dvořákovým pobytem a inspirací.  Vystavené fotografie nejsou tematicky omezeny jen na oblast středních Čech, pokrývají všechny významné okamžiky skladatelova života i tvorby.

Výstava je pořádána ve spolupráci se Zastoupením Středočeského kraje při EU a Českým centrem v Bruselu a proběhne v měsíci říjnu v prostorách Stálého zastoupení České republiky při EU.

Program:

A. Dvořák - Sonatina G dur op. 100
                                      I. Allegro risoluto
                                     II. Larghetto
                                    III. Scherzo. Molto vivace
                                    IV. Finale. Allegro
A. Dvořák - Romantické kusy op. 75
                                      I. Allegro moderato
                                     II. Allegro maestoso
                                    III. Allegro appasionato
                                    IV. Larghetto
 A. Dvořák - Sonáta F dur op. 57
                                      I. Allegro ma non troppo
                                     II. Poco sostenuto
                                    III. Allegro molto

 

Místo konání: Stálé zastoupení české republiky při EU, Rue Caroly 15, Brusel

Vtup volný

Místo konání:

Rue Caroly 15, Bruxelles

Datum:

4.10.2011 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala