Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.4.2018 - 3.5.2018

Jeden svět v Bruselu 2018: Aktualizace systému

Stále větší část našich životů se odehrává ve virtuálním světě a proto se i problematika dodržování lidských práv týká stále více kyberprostoru. Jak je to třeba s právem na soukromí, kolik toho o nás říkají naše online data a jak mohou být zneužitá k porušování lidských práv? A jaké nové výzvy přináší rozmach sociálních sítí v offline prostoru?

Nezůstane ale jenom u kyberprostoru – Jeden svět i letos nabídne pohled na problematiku lidských práv z mnoha různých, často nečekaných úhlů pohledu.

Program festivalu najdete zde.

REZERVACE na jednotlivé filmy & debaty (vstup zdarma) zde.


Promítané snímky jsou vybírány z více než sta filmů uvedených na festivalu Jeden Svět v Praze v březnu tohoto roku. Na festivalu jak v Praze, tak v Bruselu jsou promítány hlavně filmy, které poukazují na ty problémy, které se pojí s činností neziskové organizace Člověk v tísni. Důležitou součástí festivalu je série diskuzí s obránci lidských práv, politiky, experty na téma vytyčené snímkem a také školní promítání. I letošní Jeden svět bude reflektovat současná politická a sociální témata.

Slavnostní zahájení letošního ročníku proběhne v pondělí 23. dubna v centru umění BOZAR.

Projekce se budou konat v budově Stálého zastoupení ČR při EU, hlavní bruselské kulturní instituci BOZAR, Evropském parlamentu, Norway House, Cinema Galeries a House of European History.

Výstava

Během doby trvání festivalu bude ke shlédnutí také výstava "Vězni Kremlu: Neviditelné oběti nevyhlášené války" a to v prostorách Stálého zastoupení ČR při EU vždy před a po promítání. Více informací o výstavě zde. 

 

Jeden svět také spolupracuje s festivaly Movies that Matter (Haag), Festival Des Libertés (Brusel) a Watch Docs (Varšava) a dále s organizacemi Human Rights and Democracy Network, Informačním centrem OSN (UNRIC), Search for Common Ground, European Partnership for Democracy, Christian Solidarity Worldwide, EuroMed Rights a mezinárodním týmem právníků Frank Bold.


  


     


   
   

 

Místo konání:

Datum:

Od: 23.4.2018
Do: 3.5.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala