Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.9.2019 20:15

Jazz Station Big Band feat. Emil Viklický “MYSTERY OF MAN”

Mimořádný večer na téma jazzu jako politického fenoménu, to je společné vystoupení Jazz Station Big Bandu a českých jazzových sólistů, včetně Emila Viklického, který je autorem Tajemství člověka, melodramu napsaného na objednávku Wyntona Marsalise pro Lincoln Center Orchestra.

Tepající, živá skladba s dlouhými zadumanými bluesovými pasážemi, napsaná na slova politického vězně a následně prezidenta Václava Havla“ (The Star-Leger).

Kromě Emila Viklického, předního českého pianisty a skladatele, vystoupí také další čeští hudebníci: Miroslav Hloucal (trubka) - absolvent pražské VOŠ J. Ježka a konzervatoře, který kromě spolupráce s již zmíněným Emilem Viklickým také spolupracoval s Big Bandem Gustava Broma a hraje ve vlastním uskupení Miroslav Hloucal Jazz Band. Petr Kalfus (saxofon) je rovněž významným interpretem (nejen) jazzové tvorby na české scéně - spolupracoval například s Ondřejem Pivcem, Lenkou Dusilovou nebo Yvonne Sanchéz.

Tajemství člověka zazní v belgické premiéře. Rolí vypravěčů se ujmou populární Stéphanie Coerten (herečka, improvizátorka a moderátorka) a Bai Kamara jr. - známý kytarista a jazzový hudebník.

Celý program:

1. část
Dark rider  - Emil Viklický
Humoresque   - Anotnín Dvořák
the Mystery of Man - Emil Viklický
 

2. část
Don’t Butt in Line  - Stéphane Mercier
Gunslinging Bird  - Charles Mingus
Fables of Faubus  - Charles Mingus
Moanin’  - Charles Mingus

PŘEDPRODEJ LÍSTKŮ ZDE. 

Koncert uvede do dobového kontextu diskuse Petra Vidomuse (Český rozhlas) a Matthiase Heymana (Royal Academy of Fine Arts Antwerp) o politickém významu jazzu. 
V rámci Marni Jazz Festival a v rámci projektu Angažovanost prostřednictvím kultury před rokem 1989 a po něm, spolufinancovaného z projektu Evropské unie Evropa pro občany.

 

Kdy: 11. 9. od 20:15

Kde: Théâtre Marni, Rue de Vergnies 25, 1050 Elsene/Ixelles

 

Organizátoři projektu Angažovanost umělců před rokem 1989 a potom:

Partneři koncertu:


Program večera ke stažení: 

 

Místo konání:

Theatre Marni, Ixelles

Datum:

11.9.2019 20:15

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala