Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.12.2015 18:00 - 13.2.2016

Jakub Nepraš v galerii Waldburger Wouters - "Natural Selection"

České centrum Brusel si Vás dovoluje pozvat na výstavu Jakuba Nepraše v galerii Waldburger Wauters, jejíž vernisáž se bude konat 10. prosince 2015 od 18:00. Jakub Nepraš je jedním z nejvýraznějších českých mladých umělců. Jeho jedinečné projekty přibližují koloběh života a vesmír kolem nás prostřednictvím nových médií.

Pro Jakuba Nepraše letošní výstava není první bruselskou zkušeností. České centrum ve spolupráci s Pražským domem již v roce 2011 pořádalo výstavu Neprašových prací v  Waldburger Wouters. Zároveň ale multimediální instalace tohoto českého umělce mohli obdivovat i návštěvníci českého pavilonu na EXPO2015 v Miláně, stejně jako publikum v mnoha dalších evropských zemích, Číně, USA nebo Uruguayi.

Výstava bude zahájena 10. 12. 2015 v 18 h za přítomnosti autora.

Jakub Nepraš (* 1981)

Do povědomí širší veřejnosti vešel Jakub Nepraš po obdržení hlavní ceny mezinárodního uměleckého veletrhu Arte Fiera Bologna. Nepraš absolvoval pražskou Akademii výtvarných umění v ateliéru nových médií Michaela Bielického a je modelem současného umělce využívajícího nejmodernějších technologií k vytvoření svérázného vizuálního jazyka, který je sdělný, překvapivý, kritický a dokonce i líbivý. Pro Nepraše je typický široký záběr zpracovávaných témat, jejich dlouhá příprava a přesná artikulace prostřednictvím profesionálních počítačových metod. Přes lehké ironické videoskici a složitější videokoláže se dostal až ke složité formě promítaných materiálů, v nichž se zabývá, jak sám říká, evolucí našeho současného i budoucího superorganismu. V nich reflektuje postavení člověka v konzumním světě, ekologické důsledky lidské činnosti, možnosti sebereflexe dnešní civilizace.  Tuto reflexi provádí zcela aktuálním způsobem: používá všech civilizačních výhod, nemoralizuje a není nostalgický. (Prague Art)

Více informací: Oficiální stránky Jakuba Nepraše

Dokument z cyklu Děti sametu (ČT, 2014)

 

Galerie Waldburger Wauters:

Waldburger Wouters je galerií pro mladé a mezinárodní umělce v centru Bruselu. Byla založena v roce 2009 po zkušenostech s organizací dočasných výstav s mladými umělci ve Švýcarsku a Berlíně. Galerie je situována v centru města v těsné blízkosti Justičního paláce.

Více informací: Oficiální stránky galerie 

Kdy: 10. 12. 2015 od 18 h

Kde: Rue de la Régence 67, 1000 Brusel

Otevírací doba: středa – sobota 12:00 – 18:00 (nebo po předchozí domluvě)

 

 

Místo konání:

Galerie Waldburger Wouters

Datum:

Od: 10.12.2015 18:00
Do: 13.2.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala