Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.3.2012 - 30.3.2012

Vystoupení Ivy Bittové v Gentu a Bruggách

České centrum v Bruselu má to potěšení Vás pozvat na vystoupení slavné české zpěvačky a houslistky Ivvy Bittové, která se budou konat 29. března od 21h v kulturním centru Vooruit v Gentu a 30. března, v rámci šestnáctého ročníku projektu Institut for Living Voice, ve 22h v Concertgebouw v Bruggách.

Intitut for Living Voice se v Bruggách objevuje už podruhé. Toto výzkumné centrum se zabývá všemi odstíny lidského hlasu, ať už se jedná o hudbu sakrální či profánní: klasickou hudbou, jazzem, operou, experimentální hudbou, alternativním rockem, world music, folkem, tradiční hudbou, blues.  V rámci tohoto cestujícího institutu, který už působil po celém světě, se setkávají profesionální zpěváci a studenti zpěvu, aby společně pracovali, vyměňovali si nápady, objevovali hlasy jiných zpěváků a vytvářeli budoucí koncerty či hudební projekty obecně. Umělecké vedení je zajištěno americkým vokalistou Davidem Mossem. Ten se v Bruggách ujme ateliéru obsazeného zpěváky jako Iva Bittová. Claron McFadden a Salome Kammer. Máme možnost si je poslechnout během několika krátkých představení během festivalu Ars Musica.

Iva Bittová nadaná česká herečka, zpěvačka a houslistka si prošla jsem mnoha hudebními žánry od alternativy přes jazz, rock, klasickou hudbu včetně hostování v opeře. Dodnes se hledá pojmenování jejího hudebního jazyka, který je pro mnohé naprosto originální. Skladby a kompozice Ivy Bittové vznikají z podnětu všedního života.

Vystoupení Ivy Bittové 29. března v gentském kulturním centru Vooruit se uskuteční v rámci koncertu "Really the Blues"  Marca Ribota.

 

Datum a místo konání:

29. března 2012 ve 21h

Kunstencentrum Vooruit vzw

Sint-Pietersnieuwstraat 23

9000 Gent

www.vooruit.be

30. března 2012 ve 22h
Concertgebouw Brugge
‘t Zand 34
B-8000 Bruggy
www.concertgebouw.be
Tel : +32 50/47 69 99
Informace: muze@concertgebouw.be

Vstup zdarma při zakoupeni lístku na některý z koncertů 30. března (jinak 5 €, sleva možná pouze s Discoverypas)

Zde můžete zakoupit lístky.
 
Pro více informací:
www.concertgebouw.be
http://www.instituteforlivingvoice.be/
http://www.bittova.com/index.php

 

© www.concertgebouw.be

 

 

Místo konání:
Bruggy, Gent
Datum:

Od: 29.3.2012
Do: 30.3.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala