Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.12.2012 22:00

Mladý český jazz v Bruselu: Infinite Quintet

České centrum v Bruselu a Sounds Jazz Club vás zvou na druhý ročník koncertního pásma českých jazzových hudebníků. Po Tomáš Liška Trio se v Bruselu představí vynikající mladý soubor Infinite Quintet. Koncert si můžete přijít poslechnout dne 7. prosince 2012 do bruselské čtvrti Ixelles od 22h.

Infinite Quintet vznikl v roce 2006 na půdě jazzové katedry Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka v Praze. Hudebně sahá od mainstreamového jazzu k moderní evropské klasice. Od počátku svého vzniku se kapela snaží hledat svůj vlastní hudební jazyk a zvuk, nechává se však inspirovat nahrávkami interpretů, jako jsou Terence Blanchard, Kenny Wheeler, Chris Potter, Michael Brecker, Avishai Cohen a mnoho dalších. Infinite quintet se pravidelně účastní jazzových festivalů v Čechách i zahraničí a intenzivně koncertuje.

V čele kvintetu stojí vynikající trumpetista, autor většiny skladeb v repertoáru, Miroslav Hloucal, jenž v oboru svého nástroje nemá na české jazzové scéně konkurenci a spolu s ním saxofonista Petr Kalfus. Vlastním repertoárem vedle Hloucala a Kalfuse přispívá klavírista Viliam Béreš, rytmiku kapely tvoří velmi známý a na české jazzové scéně již delší dobu přítomný kontrabasista Petr Dvorský a bubeník Martin Novák.

Infinite quintet vydal v roce 2009 své debutové album Speak Slowly, které je složeno z vlastních kompozic členů souboru v úderných i intimních aranžmá a vyniká interpretační i autorskou vyzrálostí. Obsahuje nesmírně invenční a pestrou tvorbu mladých jazzmanů a má vynikající zvuk.

Hudbu Infinite Quintet si poslechněte zde:

Sounds Jazz Club je nejstarší jazzový klub v Bruselu, který byl otevřen v roce 1986. Nabízí svým návštěvníkům řádnou dávku jazzu, a to každý den kromě neděle, které jsou věnované latinským rytmům. Na okamžik máte pocit, že se ocitáte v kolíbce jazzu v Chicagu či New Orleans. Na jevišti se zde pravidelně střídají nejlepší belgičtí a mezinárodní jazzmani.

Více info: http://www.soundsjazzclub.be/

Datum: 7. prosince 2012 od 22h

Místo: Sounds Jazz Club, 28 rue de la Tulipe, 1050, Brusel

Vstupné: 10€

 

Místo konání:

Sounds Jazz Club

Datum:

7.12.2012 22:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala