Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.5.2014 18:00

Palais des Beaux-Arts uvede minisérii Hořící keř za účasti režisérky Agnieszky Holland

Palais des Beaux-Arts (BOZAR) ve spolupráci s Českým centrem v Bruselu a Polským institutem uvede 30. května od 19:00 hodin třídílnou minisérii Hořící keř natočenou pro stanici HBO. Projekci zahájí tvůrkyně minisérie, světoznámá polská režisérka Agnieszka Holland. Hořící keř inspirovaný skutečnými událostmi a reálnými postavami představí BOZAR v rámci druhého ročníku festivalu "ARE YOU SERIES" zaměřeného na televizní série z Belgie, Evropy i dalších částí světa. Před promítáním proběhne od 18:00 hodin setkání s Agnieszkou Holland v předsálí kinosálu.

Hořící keř, Agnieszka Holland, 2013, 206 min

Scénář dramatu o alarmujícím činu studenta Jana Palacha, který se na protest proti sovětské okupaci Československa upálil v lednu roku 1969, o osudech jeho blízkých a počátcích normalizace napsal scénárista Štěpán Hulík. Hlavní postavou vyprávění je mladá právnička Dagmar Burešová, která hájí Palachovu rodinu proti režimu, který se snaží hrdinský čin Jana Palacha za svobodu Československa zneuctít.

V minisérii se představí několik známých českých herců včetně Tatiany Pauhofové, Jaroslavy Pokorné a Petra Stacha. Ivan Trojan za ztvárnění postavy majora Jireše, který vyšetřuje Palachovu smrt, obdržel na Mezinárodním televizním festivalu v Monte Carlu Zlatou nymfu pro nejlepšího herce v minisérii.

Jan Palach byl student Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, který se 16. ledna 1969 upálil na Václavském náměstí v Praze. Radikální formou protestu chtěl vyburcovat domácí veřejnost z rezignace, do které se začala propadat necelých pět měsíců po srpnové okupaci Československa. Jeho čin se setkal s nebývalým ohlasem v Československu i v zahraničí.

V originálním znění s anglickými titulky.

Kdy: 30. května v 19:00 hodin

Kde: Palais des Beaux-Arts / Studio, Rue Ravenstein 23, 1000 Brusel

Více informací: http://www.bozar.be/activity.php?id=15008

 

 

Místo konání:

BOZAR

Datum:

30.5.2014 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala