Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.1.2007 0:00 - 8.3.2007 0:00

Hana Jakrlová – Evropa v mezičase

Umělecko dokumentární fotografie ze zemi Východní a Západní Evropy na přelomu tisíciletí, ale i osobni fotografická výpověď o cestě časem a životem.

 

 

Hana Jakrlová – Evropa v mezičase  - Černobílá fotografie

 

23.1.- 8.3.

 

Slova fotografky:

Moje cesta Evropou byla vším: seznámením se sousedy, průzkumem teritoria, návštěvou i útěkem. Byla poutí za bodem nula, v němž je důležité všechno a nic.

Evropa “na východ od ráje”, v níž jsem strávila první polovinu svého života, byla v mnoha ohledech surreálným světem za zrcadlem, životem za zdí. Po jejím pádu přestal mít domov pevné a nepřekročitelné hranice. Na svých toulkách "novou Evropou" jsem zakoušela rozjitřenost člověka v cizím městě, kde se rozhodl po nějakou dobu žít.

Má cesta byla hrou i bojem s démony. Přitahována někdy půvabem, jindy ošklivostí, prožívala jsem v Moskvě stejně jako v Amsterdamu svůj evropský příběh na scéně končícího a nového milenia. Byla jsem sama sebou, a zároveň kýmkoliv: Jako polský poutník v Santiagu de Compostela, anglický obchodník v Praze či bosenský emigrant v Berlíně, byla jsem i já hybatelem svého světa a zároveň nepatrnou součástí měnících se dějin.

Tato kniha je zprávou z onoho osobního i kontinentálního mezičasu.

 

Místo: České centrum v Bruselu

 

Vernisáž : 22. 01. od 19h30

 

    

 

Místo konání:

150-152 Avenue Adolphe Buyl
1050 Bruxelles / Brussel
Belgie

Datum:

Od: 23.1.2007 0:00
Do: 8.3.2007 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala