Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.11.2017 21:00

Hana Blažíková vystoupí v antverpském AMUZ

Hlas slavné české sopranistky Hany Blažíkové zazní v listopadu v koncertní hale AMUZ v Antverpách.  V rámci programu složeném z děl G. F. Sancese, T. Merula a A. Scarlattiho ji bude doprovázet Bruce Dickey, mistr ve hře na roh.  Neotřelá kombinace rohu a výrazného hlasu mladé Češky, specializované na středověkou a barokní hudbu, jistě posadí publikum tohoto výjimečného koncertu hluboko do sedaček. Více informací o vstupenkách naleznete níže.

Hana Blažíková

Do hudby se Hana Blažíková zamilovala již během školních let v Praze. Po absolvování Pražské konzervatoře a Karlovy Univerzity v oboru hudba a filosofie se začala specializovat převážně na středověkou, renesanční a barokní hudbu. V současnosti spolupracuje například s vokálním orchestrem Collegium Vocale Gent, amsterdamským barokním orchestrem a některými českými soubory, mezi které patří Collegium 1704 a Collegium Marianum. Kromě zpěvu Blažíková ovládá také hru na středověkou harfu a basovou kytaru.

Hana Blažíková se pravidelně účastní hudebních festivalů v Belgii a v Nizozemsku, včetně Oude Muziek Utrecht, Ma Festival Brugge, stejně tak účinkuje v koncertních sálech v Brugách, Gentu či Antverpách. V roce 2011 zazpívala v newyorské Carnegie Hall s uskupením Bach Collegium Japan.

 

Kdy: 27. listopadu 2017 od 21:00

Kde: AMUZ, Kammenstraat 81, 2000, Antverpy

Lístky jsou k dispozici zde.

 

Místo konání:
AMUZ, Antverpy
Datum:

27.11.2017 21:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala