Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.9.2020 19:00

Global Science Café: Michal Šimíček

Cell & Gene Therapy: The future has already begun

 

 

Buňky jako vycvičení zabijáci nádorů 

Jednu z hlavních oblastí výzkumu Michala Šimíčka představuje vývoj buněčné terapie pro léčbu nádorů krvetvorného systému. Buněčná terapie je zcela nová a extrémně účinná metoda v boji s rakovinou. Pacientům se do imunitního systému aplikují živé buňky vybavené receptory, jež pomáhají rozpoznat a cíleně eliminovat nádor.

Science Café si můžete naladit na Facebooku Českého centra zde. 

O hostovi

RNDr. Michal Šimíček, Ph.D. obdržel v roce 2019 cenu Neuron v oblasti medicíny. Stal se členem elitní skupiny osobností české vědy, do níž patří např. plastický chirurg Bohdan Pomahač. Úspěch si vysloužil v biomedicínském výzkumu, konkrétně za zkoumání procesů, které způsobují zhoubná onemocnění, a jejich lékovou rezistenci. Vzdělání získal a dlouhodobě působil na pracovištích v Lovani (Belgie), Londýně a Cambridge, ale neváhal se vrátit na rodnou Moravu a rozjet špičkové vědecké centrum na klinice hematoonkologie ve FN Ostrava, kde vyvíjí unikátní technologie buněčné terapie pro různé typy rakoviny. 

O moderátorovi

Dr. Michael Londesborough, Ph.D. je britský vědec pracující v Ústavu anorganické chemie Akademie věd ČR, zaměřuje se na výzkum sloučenin boru. Je držitelem mnoha vědeckých ocenění, mj. třikrát vyhrál cenu pro české/slovenské mladé anorganické chemiky. 

 Foto: Michal Šimíček, laureát Ceny Neuron pro mladé nadějné vědce za rok 2019 v oboru medicína © Nadační fond Neuron / Michael Londesborough © Michael Londesborough
Místo konání:
online
Datum:

9.9.2020 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala