Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.2.2019 - 17.2.2019

Veletrh knihy v Bruselu 2019

Foire du Livre de Bruxelles v letošním ročníku dává velký prostor v rozhlehlém komplexu výstaviště Tour & Taxi cizojazyčným knihám. Oficiální jazyk Belgie, nizozemština, bude čestným hostem tohoto ročníku, na programu nazvaném „Vlámský flirt“ spolupracuje veletrh s Vlámským literárním fondem.  Každý ročník se také daří na veletrhu vyčlenit větší místo dalším jazykům a národním literaturám – v roce 2019 ve spolupráci s Evropskou komisí, sítí kulturních institutů EUNIC in Brussels a s podporou bruselského knihkupectví LibreBook tak budou moci diváci na „Place de l’Europe“ potkat přes 20 autorů z více než 10 zemí!

Place de l’Europe má číslo stánku 207 a kromě maďarské, polské, estonské či dánské a italské literatury zde najdete také výběr z nejnovější české prózy (v originále a ve francouzských, holandských a anglických překladech).

Na Place de l’Europe také evropští autoři, nakladatelé a překladatelé budou diskutovat o podpoře evropské literatury ze strany Evropské unie, o výjimečnosti trhu žánrů jako jsou detektivky a dětská literatura, tématem celého „Mezinárodního dne překladatelství“ budou právě překážky a výzvy překladatelské činnosti v Belgii a v Evropě vůbec.

Veletrh kromě evropské literatury nabízí stánky jednotlivých nakladatelství, velké množství debat a podpisových akcí se známými autory komiksů, dětské literatury, prózy a oblíbených detektivek, dětský program a animace…. více o programu zde.

VSTUP NA VELETRH JE ZDARMA, nutná je registrace předem online – k dispozici jsou vstupenky na jednotlivé dny, možnost je také registrovat se na celé trvání veletrhu.

STÁHNĚTE SI PROGRAM ZDE: 

 

Kdy: od 14. do 17. února 2019

Kde: Place de l'Europe/ stand 207 (magasin 2), Tour et Taxis, 86C avenue du Port, 1000 Brusel

Více informací o programu na Place de l’Europe zde.

Registrace zde.

 

 

Místo konání:

Tour et Taxis, 86C avenue du Port, 1000

Datum:

Od: 14.2.2019
Do: 17.2.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala