Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.6.2016 - 24.6.2016

Film Nikdy nejsme sami na Brussels Film Festivalu 2016

Letošní ročník Brussels Film Festivalu je věnovaný tomu nejlepšímu z evropské kinematografie a přinese na 100 celovečerních i krátkometrážních snímků z více než 20 zemí. Ve spolupráci s Českým centrem Brusel bude mezi nimi uveden ve středu 22. června od 22:00 hodin ve Studiu 5 na Flagey snímek českého režiséra Petra Václava Nikdy nejsme sami za přítomnosti jedné z hlavních postav filmu, herečky Klaudie Dudové, a vedoucí výroby Vendy Fenclové. Díky podpoře Zastoupení Plzeňského kraje v Bruselu se před promítáním můžete těšit na plzeňské pivo. Další promítání filmu proběhne rovněž ve Studiu 5 na Flagey dne 23. června od 18:00.

Nikdy nejsme sami, Petr Václav, drama, Česká republika, 2016, 105 min

Do obce roztažené podél státní silnice se nastěhuje paranoidní pracovník vězeňské správy a jeho rodina. Spřátelí se se svým novým sousedem, nezaměstnaným hypochondrem, kterého živí jeho žena pracující v místní prodejně. Unavená životem a starostí o dva syny, všimne si vyhazovače z nočního klubu. Ten ale miluje striptérku. Ta však čeká na otce svého dítěte, který sedí v nedaleké base, kde pracuje náš bachař. Drama o současné době a lidech, kteří jsou obětmi i strůjci jejích běsů.

Trailer

Facebook

Foto: Štěpán Kučera

 

 

 

 


Brussels Film Festival byl založen v roce 1974. Jeho program odráží rozmanitost a bohatství evropského filmu. Letos se bude konat 14. Ročník festivalu od 17. do 24. června na Flagey a v kině CINEMATEK. Odměnou budou ceny za více než 50 000 eur s cílem podpořit kinematografickou tvorbu a její propagaci v Evropě, panorama sekce, avantgard premiéry, belgické krátké filmy a dokumentární filmy. Samozřejmě nebude chybět rozmanitá, ale rozhodná Evropská porota a velmi očekávaní čestní hosté, herci a režiséři, kteří přicházejí obhájit svůj film. Pro účastníky jsou přichystány mimo jiné koncerty, debaty, konference master class, DJ sety či projekce pod širým nebem, které jsou zdarma.

webové stránky Brussels Film Festivalu

 

Kde:

Studio 5, Flagey, Brusel 

 

Kdy:

22. června 2016 od 22:00 (za přítomnosti herečky Kladie Dudové a výkonné producentky Vendy Fenclové)

a

23. června 2016 od 18:00

 

 

   

Místo konání:

Flagey

Datum:

Od: 17.6.2016
Do: 24.6.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala