Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.2.2014 - 9.3.2014

Studentské snímky českých autorek na festivalu ANIMA 2014

Dva krátkometrážní studentské snímky českých autorek Elišky Chytkové a Kateřiny Karhánkové se představí na 33. ročníku Mezinárodního filmového festivalu animovaných filmů ANIMA 2014, který se bude konat od 28. února do 9. března 2014 na Flagey. Těšit se můžete na snímky z třiceti zemí světa, a to jak dlouhometrážní i krátkometrážní, tak profesionální i studentské.

Festival šíří povědomí o animovaném filmu po celém světě a podporuje dialog mezi filmovými tvůrci a veřejností. Součástí přehlídky jsou také výstavy, semináře nebo setkání odborníků Futuranima. Americká Akademie filmového umění a věd letos poprvé zařadila festival ANIMA do kategorie krátkých animovaných filmů. To znamená, že vítězný snímek festivalu se může ucházet o udělení Oscara v roce 2015.

Film "O šunce " režisérky Elišky Chytkové bude na festivalu soutěžit v kategorii "Short Films – Animated Night". Vypráví hravý příběh, který má potěšit diváka a probudit v něm touhu vrátit se do dětského světa fantazie. Snímek studentky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně byl v roce 2013 uveden na filmovém festivalu v Cannes.

Film se bude promítat v sobotu 8. března od 21:30. Všechny filmy v kategorii jsou v původním znění s anglickými, francouzskými a holandskými titulky. Vstupné 15 €.

V kategorii "Short Films – Films for Young Audience" se představí snímek "Nový druh". Režisérka Kateřina Karhánková ho natočila jako absolventskou práci na pražské FAMU. Parta dětí po cestě do školy objeví záhadnou kost. Společně pátrají, jakému zvířeti asi patřila. Rybě? Ptákovi? Dinosaurovi? Dosud neobjevenému druhu?

Projekce filmu se bude konat v rámci kategorie "Best of shorts 7" ve středu 5. března od 16:00 a v sobotu 8. března od 16:00 ve francouzském znění. Vstupné je 7.50 € pro dospělé, 6.50 € pro studenty do 26 let, nezaměstnané, seniory, děti a držitele karet De Bond, Vif Club, Knack Club nebo Ligue des Familles.

Kdy: Od 28. února do 9. března 2014

Kde: Place Sainte Croix 4, 1050 Brusel

Více informací: http://www.animatv.be/anima.php?pageID=1&ln=3&lnc=3

 

 

Místo konání:

Datum:

Od: 28.2.2014
Do: 9.3.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala