Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.11.2013 - 1.12.2013 0:00

Druhý Czech Fashion & Design Weekend v Bruselu

České centrum v Bruselu vás společně se zastoupením Plzeňského a Jihomoravského kraje srdečně zve na druhý ročník módního festivalu Czech Fashion & Design Weekend, který se uskuteční ve dnech 29. listopadu až 1. prosince 2013 v prostorách Plzeňského domu v Bruselu. Tento ročník představí přes desítku vystavujících a návštěvníci se mohou těšit na dámskou bižuterii a další módní doplňky od Samodiva, Unosto či Cabriolet. Dámské oděvy pak zastoupí značka Leeda, obchod Pokojík (LeAndrea, Belka), AlešBáry a Ateliér Kirké. Pánové si přijdou na své ve stánku Denisy Adolfové, která nabídne, kromě luxusních kabelek a doplňků pro dámy, také pánské kožené doplňky. Studenti Ústavu umění a designu v Plzni přivezou keramiku a bytové doplňky. Pro děti jsou připraveny hračky značky Dots.

Samodiva vytváří hravé a originální vlasové a módní doplňky pro ženy, které jsou stylové a svou osobitost ukazují v každodenním životě. Samodiva doplní romantičky nebo ženy moderní, které mají rády jednoduchý styl.
Více informací: www.samodiva.cz

Sdružení Unosto je platformou pro propagaci mladého českého šperku. Rozvíjí dialog na mezinárodní úrovni o současném šperku. Na Czech Fashion & Design Weekendu představí své kolekce hned několik členů UNOSTO.
Více informací: http://unosto.cz/

Nebezpečně chic náramky představí Cabriolet a navíc přiveze i přívěsky. Značka mimo jiné pracuje i se zbytkovým materiálem a vyrábí náramky na míru.
Více informací: http://www.fler.cz/zbozi?uid=169268

Leeda je česká originální módní značka zaměřená na limitované a autentické kolekce s osobitým stylem. Značka spolupracuje s lidmi, kteří mají vhled do současného designu, architektury, fotografie a filmu a hudby.
Více informací: http://www.leeda.cz/

Pokojík je platforma pro krásné a kvalitní oděvy od českých tvůrců. Zakladatelka Andrea Lojkásková přiveze do Bruselu kolekce značky LeAndrea a Belka.
Více informací: http://pokojikbrno.cz/

AlešBáry - návrhář Aleš Šelig představí dámskou prêt-à-porter kolekci a pánskou originální řadu pro každodení nošení. Ateliér Aleše Báry se specializuje i na svatební šaty a společenské šaty haute couture společně s klouboky a jedinečnými kabelkami a bižuterií.
Více informací: http://alesbary.cz/

Výrazné barvy a tvary jsou devízou Ateliéru Kirké, jež představí dámské oděvy inspirované evropskými mýty a tradicí dávných ženských mystérií. Šaty Ateliéru Kirké probouzejí v ženách sebevědomí a zároveň magickou bytost.
Více informací: http://www.atelierkirke.cz/index.htm

Denisa Adolfová je mladá všestranná návrhářka působící v Belgii. Navrhuje oblečení, boty i kabelky a pracuje pro módní dům DELVAUX. Denisa Adolfová se v současné době nejvíce zaměřuje na navrhování kabelek. Nabízí nový koncept a originální design, ve kterém se snoubí kvalita a nadčasovost.
Více informací: http://www.coroflot.com/adolfova

Ústav umění a designu (Plzeň) - Studenti designu z Plzně doplní Czech Fashion&Design Weekend v Bruselu původními předměty z keramiky a jedinečnými bytovými doplňky. Zastoupení bude mít i móda pro mladé v podobě pásků nebo bot.

Hračky Dots – Posedlost textilními materiály a šitím držela Petru Hajskou, už od dětství. I když se autorka značky Dots, léta živila jako fotografka, manuální tvorba ji vždycky lákala. Hajskou baví vymýšlet a realizovat vlastní návrhy, a tak se, i díky svým dvěma malým dětem, pustila do výroby veselých textilních hraček s rozpustilými výrazy a nezaměnitelným puntíkovým designem. Při tvorbě je kladen důraz na kvalitní amteriály a zpracování, aby hračky vydržely náport svých malých uživatelů.
Více informací: http://www.dots4kids.cz/

Otevírací hodiny:
Pá 29. listopadu: 17:00 - 20:00
So 30. listopadu: 11:00 - 18:00
Ne 1. prosince: 11:00 - 15:00

Kdy: 29. listopadu – 1. prosince 2013
Kde: Plzeňský dům, de Jamblinne de Meux 31, 1030 Brusel
Vstup volný

 

      

Místo konání:

Plzeňský dům, de Jamblinne de Meux 31, 1030 Brusel

Datum:

Od: 29.11.2013
Do: 1.12.2013 0:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala