Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.10.2015 - 25.10.2015

POP & SHOP: Druhý ročník EUNIC European Fashion and Design Market

Ve dnech 23. – 25. října 2015 proběhne v bruselském DeMarkten již druhý ročník POP & SHOP: EUNIC European Fashion and Design Market. Akci organizuje EUNIC Brussels, síť evropských kulturních institutů se sídlem v Bruselu, a jejím cílem je v Bruselu dát prostor pro prezentaci mladých návrhářů z Evropských zemí. Letos se můžete těšit na 35 designérů z 8 evropských zemí (Česká republika, Estonsko, Maďarsko, Lotyšsko, Polsko, Rumunsko, Slovensko a Turecko). Z českých designérů se představí Blueberries, Chriss Pola, Krispol, Kristýna K. a Nastassia Aleinikava. Otevíráme v pátek 23. října v 15hod a pokračujeme zahajovací party s DJ od 20hod. Vstup zdarma.

Aktuální informace na: https://www.facebook.com/popandshopbrussels?fref=ts

Blueberries
Blueberries je značka šperků a doplňků vyrobených technologií 3D tisku. V době zrání borůvek ji založili šperkařka Markéta Richterová a designér Zbyněk Krulich. Autoři tvoří pod vlastním rukopisem, inspirace pramení především z přírodních organických i anorganických struktur. Pracují se světlem, hmotou, kompozicí, měřítkem a geometrií. Vhodným materiálem pro kolekce je nylon, šperky jsou lehké, pružné, mají sametově matný povrch.
http://www.blueberries.cz/

Chriss Pola
Chriss Pola je značka, která několikrát ročně produkuje designové kolekce. Byla založena výtvarnicí Kristinou Polakovičovou v květnu 2012. Její kolekce kombinují originální střih s pohodlným a ekologickým materiálem. Tvorba Chriss Pola je založena na potřebě vrátit se do běžného života se stejně krásnými názvy - hedvábí, popelín, flauš, brokát…
http://artbe.cz/vylohy/chriss-pola/

Krispol
Krispol Store je česká značka specializující se na handmade výrobu designových pánských motýlků a doplňků v limitovaných edicích, z vlastních autorských látek. Krispol Store založili dva kluci/muži, protože kdo jiný by měl tvořit motýlky a doplňky pro muže, než muži. Krispol Store poskytuje moderním gentlemanům možnost dotvářet svůj osobitý styl právě díky originálním doplňkům, jakými jsou vázací motýlky, kapesníčky či brože do klopy.
http://artbe.cz/vylohy/krispol-store/#about

Kristýna K.
Stylové pánské košile. Originální svatební šaty. Již od roku 2006 se značka Kristýna K. snaží přinést svým zákazníkům to, co je na českém trhu málo dostupné. Zakladatelka značky Kristýna Kubištová věří, že přináší mužům zajímavé košile pro každodenní nošení, a že tím objeví krásu oblékání elegantních košil. A svatební šaty? Zkuste si sehnat takové, ve kterých nebudete vypadat jako princezna či nadýchaný cukrářský výrobek. Pokud jste neuspěly, obraťte se na Kristýnu K. a prohlédněte si její nabídku.
http://www.kristynak.cz/

Nastassia Aleinikava
Šperkařka Nastassia Aleinikava je absolventka UMPRUM ateliéru K.O.V. pod vedením Evy Eisler.
Byla několikrát nominovaná na cenu Czech Grand Design. Její šperky se nachází ve sbírkách UPM v Praze i v soukromých sbírkách. Kromě šperků věnuje svou pozornost také tvorbě brýlí. Brýle jsou ručně vyrobené z kvalitního italského acetátu celulózy firmy Mazzucchelli. Navazuje tak na svou diplomovou práci „Moje optika“ na pražské UMPRUM,
za kterou v roce 2014 dostala speciální cenu Uměleckoprůmyslového muzea v Praze v rámci Národní soutěže za studentský design.
http://www.nastassiaaleinikava.com/

Kdy: 23. – 25. října 2015
Kde: Kde: De Markten, Oude Graanmark 5, 1000 Brusel
Otevírací hodiny:
Pá 23. října 15 – 23hod
So 24. října 2015 12 – 20hod
Ne 25. října 2015 12 – 20hod

 

Místo konání:

De Markten, Brusel

Datum:

Od: 23.10.2015
Do: 25.10.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala