Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.11.2011 20:30

Český jazzový pianista Emil Viklický a belgický saxofonista v Music Village

České centrum Brusel pořádá koncert Emila Viklického, jednoho z nejvýznamnějších českých jazzových pianistů, který spolu se známým belgickým saxofonistou Stevem Houbenem vystoupí ve středu 7. listopadu ve známém bruselském jazzovém klubu The Music Village.

Emil Viklický také získal řadu prestižních ocenění. Viklický například získal první cenu v mezinárodní skladatelské soutěži v roce 2000 v Praze. V zahraničí na sebe především upozornil díky jeho tvorbě syntézy prvků moderního jazzu s tónem moravských lidových písní, která je zcela individuální v současném jazzu.
@ http://viklicky.com/

Steve Houben je belgický jazzový saxofonista a flétnista. Spolupracoval např. s Joem Newmanem, Billem Frisellem a Ivanem Paduartem. Kromě toho byl ohodnocen cenou Golden Django v roce 2000 jako nejlepší belgický umělec.

The Music Village
Klub je kulturním azylem, hlavním centrem jazzové hudby a živých vystoupení. Akustika, zvuk, světla, scéna, pohostinnost, pohodlí, bar a restaurace - to vše ve stylu newyorských nebo londýnských klubů. The Music Village nabízí všem milovníkům jazzu atmosféru všech velkých mezinárodních jazzových klubů, jejich kosmopolitnost i vlídnost.

@ http://www.themusicvillage.com/page2fr.html

Cena: 16 – 24 €

Místo konání:

The Music Village, 50 rue des Pierres

Datum:

7.11.2011 20:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala