Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.9.2011 - 2.10.2011

Ženy filmují

Podívejte se na svět ženskýma očima - svět se vám obrátí o 180 stupňů. Ženy - režisérky vzdorují a inovují. Lámou stereotypy, bortí a povzbuzují, s humorem, vášní a drzostí. Přijďte se seznámit na 4. sezonu festivalu ,,Elles tournent", jedinečné mezinárodní události v Bruselu věnované filmům natočeným ženami.

Festival probíhá od 29. září do 2. října 2011, během 4 dnů bude promítnuto 45 snímků. "Elles tournent“ vám představí v Botanique předpremiéry, dosud nepromítané filmy, velké klasiky a schované perly, dokumenty a fikce.

Ve čtvrtek 29. září se představí dokumentární film české režisérky Eriky Hníkové The Matchmaking Mayor (u nás znám pod názvem Nesvadbov). Dokument se zaobírá vesničkou na Slovensku, která nedostatkem ženského obyvatelstva pomalu vymírá. Místní starosta boj nevzdává a pořádá seznamovací večírky pro obyvatele okolních vesnic.

V pátek 30. září bude od 19:30 promítán film režisérky Zuzany Liové „Dům“, který získal už v roce 2007 na MFF Cannes (Mezinárodní Filmový Festival) prestižní cenu Krysztofa Kieslowského za nejlepší středoevropský scénář. Dům je intimním dramatem otce a dcery, příběhem o lásce, střetu snů různých generací a neutuchající touze po svobodě.

Cena: 6 €

Studenti, senioři a nezaměstnaní: 4 €

Více informací a lístky na www.ellestournent.be / www.damesdraaien.be

Místo konání:

La Botanique, Rue Royale 236

Datum:

Od: 29.9.2011
Do: 2.10.2011

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala