Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.6.2012 18:00 - 31.8.2012

Výstava ELEMENTY Dušana Swalense

Český krajanský spolek Beseda v Belgii ve spolupráci s Českým centrem v Bruselu a pod záštitou velvyslance České republiky v Belgii pana Ivo Šrámka pořádají výstavu makrofotografií Dušana Swallense nazvanou Elementy.

 

 Ve své volné tvorbě chce Dušan Swalens pozitivním způsobem podněcovat abstraktní myšlení. Jeho makrofotografie má snahu zachytit kreační impulz, jeho objektiv zobrazuje prolnutí hmot v čase a prostoru, dokumentuje zrod nového obsahu a jeho tvaru, abstraktního a fantaskního, umožňujícího individuální interpretaci. „Makrofotografii si nelze přesně zapamatovat. Probouzí naši obraznost, každý den ji můžeme vidět jinýma očima, hledat v ní jiný obsah. Vnímatel, který je konfrontován s makrofotografií, ji mění rozměrem své mysli.“

Kniha Elementy je prvním svazkem ambiciózní řady, knižního cyklu pojmenovaného Makrofotografie. Autor Dušan Swalens s makrofotografií a s provokováním veřejnosti k tvůrčímu vnímání fotografie experimentuje od 90. let. Za dvacet let práce vytvořil několik souborů fotografií, které se rozhodl postupně představit nejen ve výstavních projektech, ale také knižně. Protože obrazové sdělení nezná jazykové bariéry, hned prvním svazkem cyklu chce zasáhnout evropský i asijský trh. Do svazku s názvem Elementy vybral s Kateřinou Pešatovou, autorkou doprovodných textů, čtyři soubory fotografií, které poukazují na základní živly uznávané téměř všemi přírodními filozofickými směry za základ světa - zemi, oheň, vodu a vzduch. Základní prvky - elementy - daly také název prvnímu svazku plánovaného cyklu Makrofotografie.

 

Kdy: 21. června – 31. července 2012 
Vernisáž se koná 21. června od 18 hodin.

Kde: Galerie Českého centra v Bruselu, Av. Adolphe Buyl 150, Ixelles 1050

Více informací: http://www.swalens.eu/

Místo konání:

150-152 Avenue Adolphe Buyl
1050 Bruxelles / Brussel
Belgie

Datum:

Od: 21.6.2012 18:00
Do: 31.8.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala