Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.2.2014 - 10.3.2014

Vernisáž výstavy Bio – Loutky fotografa Dušana Swalense v Českém centru Brusel

Velvyslanectví České republiky v Bruselu, Český krajanský spolek Beseda v Belgii, Česká škola bez hranic Brusel, Královské divadlo Peruchet Belgie, Mezinárodní muzeum loutek Brusel a České centrum Brusel vás s radostí zvou na vernisáž výstavy českého fotografa Dušana Swalense pod záštitou pana velvyslance Ivo Šrámka, jejíž vernisáž se bude konat v pondělí 10. února od 19:30 hodin v prostorách galerie ČC Brusel. Výstavu zahájí kurátorka Kateřina Pešatová. Rezervace: brussels@czech.cz.

Dušan Swalens je český fotograf žijící v Bruselu. Vystudoval Vyšší odbornou školu filmovou, obor fotografie a kamera. Za svého působení v České republice pracoval pro regionální televizi i jako kameraman České televize a byl oficiálním fotografem Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. V Bruselu momentálně působí jako fotograf a editor Zpravodaje krajanského spolku Beseda a vede kurzy tvůrčí fotografie pro děti, mládež i dospělé.

Slavnostní vernisáž uvede Swalensovu výstavu makrofotografií Bio – Loutky. Makrofotografie probouzí, podle autora, naší obraznost, kterou můžeme každý den vidět jinýma očima a hledat v ní jiný obsah. Makrofotografii mění vnímatel po konfrontaci rozměrem své mysli. Součástí otevření výstavy bude i hudební vystoupení žáků České školy bez hranic a ukázka loutek Mezinárodního muzea loutek za účasti ředitele Dimitri Jageneaua. Dušan Swalens také uspořádá autogramiádu knih Collection Peruchet a Bio (originálně zprostředkovaný pohled na rostliny botanických zahrad Evropy).

Kdy: 10. února 2014 od 19:30 hodin
Kde: galerie Českého centra Brusel, avenue Adolphe Buyl 150, 1050, Brusel

Výstava bude k vidění v Českém centru Brusel do 10. března 2014.

Více informací: http://www.swalens.eu/index.php/cz/

 

 

Místo konání:

Datum:

Od: 10.2.2014
Do: 10.3.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala