Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.3.2019

Belgická premiéra: Domestik

Festival Offscreen uvede v rámci svého 12. ročníku debut režiséra Adama Sedláka, který se žánrem (psychologický thriller) i zpracováním tématu nezdravé závislosti vymyká průměru české tuzemské produkce.

„Touha dosáhnout kýženého cíle se může velmi jednoduše překlenout v nezdravou obsesi, při níž člověk zahodí veškeré ohledy na své zdraví a poddá se celým tělem metodě, která mu má zaručit výsledek. V manželství Romana (Jiří Konvalinka) a Šarloty (Tereza Hofová) jsou životní cíle jasně dané. Dráhový cyklista Roman denně obětuje dlouhé hodiny tréninku, aby zlepšil svou kondici. Učitelka Šarlota zase každé ráno dokumentuje svou bazální teplotu v zoufalém pokusu o početí společného potomka. Oba si ve své snaze dobrovolně odpírají – pro snížení váhy jídlo, pro navýšení výkonu klidný spánek, pro individuální potřeby vzájemnou intimitu. Za hlomozu kyslíkového stanu, do jehož klaustrofobních prostor na přání Romana co noc ulehávají, se tomu druhému i sobě samotným postupně vzdalují.“ Celý článek – recenzi filmu čtěte ZDE.

V rámci festivalu Offscreen bude mít divák možnost shlédnout také dva české krátké animované filmy: Plody mraků (2017) režisérky Kateřiny Karhánkové a Malý Cousteau (2013) režiséra Jakuba Kouřila. Cineketje - 30. března 2019 (15:00) Cinema NovaDOMESTIK; Česko, 2018, 117 min; režie a scénář: Adam Sedlák

Hrají: Tereza Hofová, Jiří Konvalinka, Miroslav Hanuš, Tomáš Bambušek

 Odkaz na trailer: https://www.youtube.com/watch?v=MGQZP_d7v0I

 

Kdy: 28. března 2019 v 19:00

Cineketje - 30. března 2019 15:00

Kde: Cinema NOVA

Více informací o festivalu: www.offscreen.be


 

 

Místo konání:

Cinema NOVA/Cinematek

Datum:

28.3.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala