Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.5.2019 11:00 - 18:00

Demokracie tehdy a dnes - mini-festival

2019 je rokem 30 letého výročí Sametové revoluce, pádu železné opony, přerodu mnohých nesvobodných režimů v demokratické státy… Je to také rok voleb do Evropského parlamentu a právě svobodné volby a jejich historická a současná role jsou tématem multidisciplinárního programu - interaktivních prohlídek a aktivit pro celou rodinu v Domě evropských dějin.

4. květen je tradiční Den otevřených dveří Evropských institucí a právě v jeho kontextu jsou pro návštěvníky Domu evropských dějin připraveny tyto aktivity (vybíráme z programu):

Ve 14 hodin se mohou návštěvníci těšit na tvůrčí workshopy, které jsou v režii Putovní laboratoře divadelní praxe českého divadla Archa. Jak to bude probíhat? Diváci budou pod vedením umělců a dobrovolníků vytvářet kolektivní umělecká díla, na každém stanovišti vytvoří svůj vizuální otisk nebo nahrávku.

V 16h následuje debata s názvem „Volby – pilíř nebo Achillova pata demokracie?“  Pozvání přijali Jacek Kołtan (Europejskiego Centrum Solidarności), jehož doménou je role a význam polských voleb v roce 1989, a Karel Janeček (Demokracie 21/Janečkova metoda a Prezident 21), který bude mluvit o dnešních systémech hlasování a metodách voleb dříve a dnes.

CELÝ PROGRAM NAJDETE ZDE

Program animací připravených Divadlem Archa ke stažení:

Organizátoři: Dům evropských dějin, EUNIC (síť evropských kulturních institutů, jejíž členem je i České centrum Brusel) a Divadlo Archa.

 

Kdy: 4. května 2019 od 11.00 do 18.00 

Kde: Dům evropských dějin - Belliardstraat Rue Belliard 135, 1040 Etterbeek

Více informací: ZDE

Vstup volný

Foto - výstava Nepokojné mládí, Dagmar Kneřová

  

Místo konání:

House of European History

Datum:

4.5.2019 11:00 - 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala