Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.4.2013 - 21.4.2013

Daniel Pitín na uměleckém veletrhu Art Brussels

Prozkoumejte bruselskou uměleckou scénu a vychutnejte si její jedinečnou dynamiku! České centrum v Bruselu má to potěšení vás pozvat na veletrh současného umění Art Brussels. Galerie Hunt Kastner zde představí práce Daniela Pitína.

Art Brussels je jednou z vůdčích nákupních přehlídek současného umění, vytvářející prostor pro setkávání nejen významných umělců, kurátorů, kritiků či sběratelů, ale také široké veřejnosti. Letošní 31. ročník se uskuteční v termínu 18. - 21. dubna a bude rozdělen do tří sekcí (Gallery, Young Tallent, First Call), které představí jak velká jména současného umění, tak nastupující uměleckou generaci.

Veletrh bude otevřen široké veřejnosti. V pátek 19. dubna budou návštěvníkům veletrhu v rámci tzv. „Galerijní noci“ zpřístupněny také prostory participujících galerií, a to mezi 18. a 22. hodinou. Na samotném veletrhu na vás čeká bohatý doprovodný program, zvláště pak debaty s umělci či nejrůznější představení, která se budou konat ve speciálně navrženém amfiteátru Stage tvořící kreativní srdce Art Brussels.

V rámci této umělecké události se uskuteční i prezentace prací Daniela Pitína, českého malíře, věnujícímu se iluzivní malbě, která svou kompozicí a jakousi zastřeností připomíná filmové výjevy či barevné sny. Obrazy, koláže a videa Daniela Pitína jsou vytvářeny vrstvami metafor toho, co bychom mohli chápat jako kolektivní paměť. Daniel Pitín si pohrává s obrazy z filmu, starých televizních seriálů, nalezených fotografií, kdy nové pojetí prostorového uchopení rozložení struktury díla zachycuje naše nekonečné přehodnocování a proměny. Scény obrazů připomínají nestabilní pódium, přičemž není jasné, kde končí a kde začíná reálný svět - fakta, fikce a chybující paměť se tak snadno spojí.

Více informací najdete na těchto webových stránkách:
Informace o vstupném, místě konání a otevírací době.


Art Brussels: http://www.artbrussels.be/

Hunt Kastner Artworks: http://huntkastner.com/

Místo konání:

Datum:

Od: 18.4.2013
Do: 21.4.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala