Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.5.2020 18:00

Šijeme roušky / Živě o střihu s Barborou Procházkovou

Česká návrhářka Barbora Procházková představí v rozhovoru pro České centrum Brusel svoji roli v hnutí návrhářů a umělců šijících roušky pro potřebné v pandemii COVID-19. Absolventka UMPRUM 4. května od 18h v živém přenosu na Instagramu Českého centra Brusel ukáže střih roušky, který vznikl pro československou mutaci časopisu Vogue.

Barbora Procházková minulý rok na akci Czech Fashion Festival v Bruselu představila kolekci RE-VELVET. Příběh kolekce je výjimečný – materiály pochází z pozůstalosti pražské švadleny, s jejíž odkazem celá kolekce pracuje. Barbora se totiž dlouhodobě věnuje problematice nadvýroby a udržitelnosti módního průmyslu, který reflektuje právě v upcyklaci látek pro tuto kolekci, která vznikla ze spolupráce s  návrhářkou Lenkou Vackovou a jejím projektem Textile Mountain.

Barbora jako výrazný hlas českého hnutí slow-fashion vytvořila v rámci své diplomové práce značku Project Sapience, díky níž se dělí se zákazníky o své know-how. Project Sapience nabízí alternativu DIY módy – v balíčku od návrhářky obdrží zákazník originální autorský střih s podrobným návodem na ušití.

Barbora Procházková poskytla svůj střih také Českému centru Brusel, které spolu s Velvyslanectvím ČR v Bruselu a městskou částí Ixelles vytvořilo iniciativu „Šijeme roušky pro [XL]“. Češi žijící v Bruselu se zapojili v hojné míře do šití roušek pro čtvrť, kde ČC Brusel a Velvyslanectví sídlí.

 

Kdy: 4. května 2020 od 18:00

Kde: Instagram Českého centra BruselBarbora Procházková na akci Czech Fashion Festival RE-VELVET Střih 

 

 

Místo konání:

Datum:

4.5.2020 18:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala