Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.4.2015 - 25.4.2015

Czech Jazz Nights v Jazz Station v Bruselu

Jarní měsíce do Bruselu opět přinesou řadu vynikajících hudebníků a umělců. Na pozvání Českého centra v Bruselu a klubu Jazz Station se místnímu publiku představí také české jazzové legendy. V pátek 24. dubna od 20:30 hodin se můžete těšit na vystoupení hudebního projektu MILAN SVOBODA QUARTET. Následující den, v sobotu 25. dubna od 18:00 hodin, vám se svým triem zahraje světoznámý jazzman EMIL VIKLICKÝ. Koncerty se budou konat v prostorách Jazz Station v bruselské čtvrti Saint-Josse-ten-Noode.

Milan Svoboda patří mezi přední osobnosti české hudební scény. Jako jazzový pianista a bandleader si získal velké mezinárodní renomé. Jeho tvůrčí záběr, jako skladatele a dirigenta, je velmi široký, od moderního jazzu přes muzikál, filmovou a scénickou hudbu až k soudobé hudbě vážné. Obsazení Kvarteta Milana Svobody je vybranou společností špičkových sólistů, kteří spolupracují s předními kapelami české jazzové scény. Quartet bude hrát se složení: Milan Svoboda – piano, Milan Krajíc – sax, Filip Spálený – bass, Ivan Audes – drums. Repertoár tvoří převážně původní kompozice Milana Svobody a jeho originální aranžmá světové jazzové literatury. Milan Svoboda Quartet je častým hostem evropských hudebních festivalů a jazzových klubů.

Hudbu Milana Svobody si můžete poslechnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=lHXS4DYC4ac

 

Emil Viklický je jméno, které není třeba představovat. Na hudební scéně působí od 70. let a dnes patří mezi celosvětově známé a uznávané české hudebníky. Jako skladatel a klavírista byl mnohokrát oceněn na mezinárodní scéně, například v Monaku, Bostonu nebo v Praze. Spolupracuje s řadou předních hudebníků a často vystupuje v Severní Evropě nebo USA. Specifickým rysem jeho tvorby je snoubení moravského folklóru a jazzu. Skládá také filmovou a vážnou hudbu. V Bruselu vystoupí se svým aktuálním triem, bubeníkem Cyrilem Zeleňákem a kontrabasistou Josefem Fečem. Cyril Zeleňák je slovenská bigbítová a jazzová legenda, bývalý člen kapel Petra Lipy, Karla Velebného, Gustava Broma a dalších. Josef Fečo je mladý, velmi talentovaný a všestranný muzikant s mimořádnými hudebními zkušenostmi.

Hudbu Emila Viklického si můžete poslechnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=54EFJ2hkI4o

 

Jazz Station je moderní hudební klub vybudovaný v bývalém vlakovém nádraží v Bruselu. Jedná se o velmi populární jazzové centrum, kde se konají kromě koncertů také výstavy, tematické večery nebo lekce jazzu. Tento hudební žánr zde žije ve všech svých podobách a je dostupný jak jazzovým nadšencům, tak i jeho objevovatelům.

 

Kdy
24. dubna od 20:30 - Milan Svoboda quartet
25. dubna od 18:00 - Emil Viklický trio
Kde: Jazz Station, Chaussée de Louvain 193a -195, 1210 Brusel
Vstupné: 10 EUR

 

    

 

Místo konání:

Jazz Station Club

Datum:

Od: 24.4.2015
Do: 25.4.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala