Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.2.2019 - 31.5.2019

České filmové jaro 2019

Jaro v Belgii bude opět patřit filmům! České centrum v Bruselu připravilo program, který belgickým divákům představí české festivaly i novou kinematografii včetně několika mezinárodně oceněných snímků.

Program nejprve v únoru připomene století české státnosti filmem „Hovory s T.G.M.“, který v Evropském parlamentu zahájí Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu Ji.hlava. Tento festival je letos premiérově na programu kina KASK (Gent) a Cinéma Aventure, které je pro bruselské publikum nerozlučně spjato s dokumentárním filmem. Program v kině Aventure nabídne držitele titulu nejlepší dokumentární film na 67. Berlinale „Waldheimův valčík“ nebo oceněný snímek z produkce Pedra Almódovara „Mlčení těch druhých“ spolu s výjimečně vydařeným počinem Tomáše Elšíka „Central Bus Station“.

Dokumentární jaro pokračuje v březnu festivalem Millenium, který promítne dva snímky z české (ko)produkce. Vyvrcholením filmového jara potom bude na přelomu dubna a května již tradiční festival Jeden svět v Bruselu, který se letos bude věnovat tématům jako jsou identita, rozdělení společnosti nebo hodnoty jednotlivce a kolektivu, to vše pod mottem „Bezpečná blízkost“.

Neochudíme však ani fanoušky české animované tvorby – pozvání na ANIMA 2019 přijala mladá autorka Tereza Kovandová, která v březnu uvede osobně svůj krátký snímek „Krvavé pohádky“. Hraný film také nezůstane pozadu – festival Offscreen promítne výrazný snímek roku 2018 „Domestik“, na Jana Palacha potom znovu bude vzpomínat i Dům evropské historie, který 20. března promítne nejnovější film zabývající se osudem „pochodně číslo 1“.

Celý program zde. 

 

Místo konání:

various

Datum:

Od: 1.2.2019
Do: 31.5.2019

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala