Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.10.2014 - 26.10.2014

POP & SHOP: EUNIC European Fashion and Design Market

České centrum vás srdečně zve na první ročník módního festivalu European Fashion and Design Market organizovaného EUNIC Brussels (Síť evropských kulturních institutů se sídlem v Bruselu) ve spolupráci s M.A.D. Brussels, který se uskuteční ve dnech 24. až 26. října 2014 v De Markten. Tato jedinečná událost přináší milovníkům módy a designu práce 40 talentovaných módních návrhářů z 8 evropských zemí, mezi kterými najdete Českou republiku, Estonsko, Lotyšsko, Maďarsko, Polsko, Rakousko, Rumunsko a Španělsko. K vidění a koupi budou oděvy, doplňky, šperky, cyklistické vybavení a oblečení, klobouky, čepice, tašky a mnohem víc.

Z českých návrhářek se představí:

Luciela Taschen se svou novou kolekcí SKIN TO SKIN-AW 2014 inspirovanou moderním fenoménem zdobících technik lidského těla jako je piercing, tetování či branding. (www.lucielataschen.com)

Denisa Adolfová, absolventka ESMOD Školy módy a designu v Paříži, a její kolekce „Back to the Roots“ se snaží vyjádřit nezbytnost udržitelného designu, vyhledává nové nebo zapomenuté výrobní metody. (www.coroflot.com/adolfova)

Hana Frišonsová přichází s kolekcí HANA FRISONSOVA // FUTUHERO pro SS2015 je založena na vizi mimořádných vědců budoucnosti. Spojení ochranných pracovních oděvů a kostýmu superhrdinů uvádí the futuhero’s outfit s převahou umělých materiálů. (www.hanafrisonsova.com)

Jana Mikešová a Kateřina Čadová se setkávají při tvorbě kolekce Vesna, jejíž charakteristikou návrat ke slovanským kořenům. Přírodní materiály podtrhují jemnost, něhu a ženskost celého projektu, který doprovází klobouky z dílny Kateřiny Čadové (www.janamikesova.com, www.katerinacadova.cz)

a v neposlední řadě i

Mirka Horká, bývalá studentkou Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, se jako jedna z mála věnuje pouze mužské módě. Jak sama tvrdí, vytváří přirozené modely, ve kterých se může najít jakýkoli jiný muž. Při svých přehlídkách a tvorbě překvapí mnohými neobyčejnými prvky, mezi nimiž beton či tanec. (www.mirkahorka.blogspot.be)

 

Otevírací hodiny:

Pá 24. října: 15:00 – 22:00

So 25. října: 11:00 – 20:00

Ne 26. října: 11:00 – 20:00


Kdy: 24. – 26. října 2014

Kde: De Markten, Oude Graanmark 5, 1000 Brusel

Aktuální informace o návrhářích najdete na FB stránce www.facebook.com/popandshopbrussels

 

        

Místo konání:

De Markten

Datum:

Od: 24.10.2014
Do: 26.10.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala