Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.4.2015 19:00

České šperky: Blueberries a Nastassia Aleinikova

České centrum v Bruselu vás společně se Zastoupením hlavního města Prahy v Bruselu a Velvyslanectvím České republiky v Bruselu srdečně zve na ukázku současných originálních autorských českých šperků s názvem „Czech Jewels“. Milovníci módních doplňků, designu a šperků se mohou těšit na známou šperkařku Markétu Richterovou a designéra Zbyněka Krulicha, alias Blueberries, kteří se stali Designéry šperku roku 2012. Dále se představí mladá nadějná šperkařka žijící v Praze Nastassia Aleinikava. Ukázka proběhne v pondělí 27. dubna od 19h v prostorách Pražského domu v Bruselu. Rezervace nutná na praguehouse@praha.eu.

Blueberries

Blueberries je značka luxusních šperků vyrobených technologií 3D tisku. V době zrání borůvek ji založili šperkařka Markéta Richterová a designér Zbyněk Krulich. Jejich kolekce Star získala ocenění Czech Grand Design Award za nejlepší šperk roku 2012. Během dvou let existence Blueberries získali další ocenění a stali se jedněmi z celosvětově uznávaných designérů 3D tištěného šperku. Šperky Blueberries mají nezaměnitelný rukopis, ve kterém se potkávájí abstaktní geometrie a přírodními motivy.


Nastassia Aleinikava

Nastassia Aleinikava je absolventka UMPRUM atelieru K.O.V. pod vedením Evy Eisler. Byla několikrát nominovaná na cenu Czech Grand Design, v letech 2008, 2011, 2013 a 2014. Její šperky se nachází ve sbírkách UMP muzea v Praze a soukromých sbírkách. Žije a pracuje v Praze. Nastassia Aleinikava použivá tradiční materiály jako je měd, stříbro, rohovina, ebenové dřevo, perly a polodrahokamy. Je inspirovaná florální tematikou a barokní stylizací ornamentu. Její šperky aktualizují tradiční náměty a přibližují je současnému divákovi.

Těšíme se na setkání s vámi a dovolujeme si vás poprosit o potvrzení účasti na: praguehouse@praha.eu

Představované šperky budou k zakoupení nebo k objednání.

 

Kdy: 27.4. od 19h
Kde: Prague house, Avenue Palmerston 16, 1000 Brussels

 

Místo konání:

Pražský dům

Datum:

27.4.2015 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala