Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.2.2016 - 26.2.2016

České filmy na Mezinárodním festivalu filmů o lásce v Mons

Únor v městě Mons patří již tradičně filmům o lásce a stejně tradičně na něm i letos nebudou chybět české snímky. Díky spolupráci Českého centra v Bruselu a Českého filmového centra se bude v Monsu letos uvádět velmi úspěšný český film Domácí péče režiséra Slávka Horáka. Tento ceněný snímek dává vyniknout hereckému mistrovství protagonistů, Aleně Mihulové a Bolku Polívkovi. Zároveň budou moci malí diváci objevit kouzlo české animace ve snímku Putování Toma Palečka od již zesnulého legendárního režiséra Břetislava Pojara.

Domácí péče

Obětavá zdravotní sestra Vlasta (Alena Mihulová) při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů. Když se však dozví, že sama potřebuje pomoc, musí ji začít hledat mimo prostředí, které zná. Díky dceři jednoho z pacientů (Tatiana Vilhelmová) a její esoterické mentorce (Zuzana Krónerová) začíná objevovat svět alternativního léčení a díky němu snad i sebe samu... To vše k velké nelibosti manžela Ladi (Bolek Polívka), který na tyhle "hňupoviny" nevěří. Vlasta tak musí bojovat nejen se svojí nemocí, ale i s Laďovým zdravým moravským "rozumem". Komedie a drama se proplétají, když si Vlasta poprvé v životě začíná uvědomovat, že taky ona potřebuje péči (Oficiální text) Projekce proběhne 21/2 2016 od 15:00.  

Putování Toma Palečka - Pásmo tří animovaných filmů:

 O princezně, která se nesmála - Břetislav Pojar (13’40”)
Král slibuje ruku princezny tomu, kdo jí rozesměje!
O Maršíčkovi - František Váša, Bára Dlouhá (14′)
Nadšenému rybáři nabízí Král ryb splnit jedno přání... ale o čem rybář opravdu sní?
Tom Paleček - Břetislav Pojar (29’20”)
Známá česká pohádka o chlapci, který celému světu dokáže, že ač malý jako palec, tak velikostí ducha přelstí ledaskoho!

O festivalu:

Festival byl založen roku 1984 s cílem shromáždit nejnovější objevy experimentální i populární kinematografie. Dnes je jedním z nejdéle probíhajících frankofonních festivalů a taktéž se řadí mezi průkopníky na poli inovace, která přidává festivalu na atraktivitě a každý rok si zasluhuje velký mezinárodní ohlas. Letošní ročník přináší zásadní novinku pro návštěvníky přesunem hlavního festivalového místa „Ciné-Village“ do Congres Hotel Mons Van der Valk (Avenue Mélina Mercouri 7 - 7000 Mons), kterou zde umístili organizátoři pro ještě větší pohodlí diváků. 

Kdy: 19. 2. – 26. 2. 2016 

Kde: Mons (bude upřesněno)

Více informací: Oficiální stránka festivalu 

 

Místo konání:
Mons
Datum:

Od: 19.2.2016
Do: 26.2.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala