Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.2.2016 - 14.2.2016

„Malá z rybárny“ se představí na festivalu ANIMA 2016

Na letošním 35. ročníku Mezinárodního filmového festivalu animovaných filmů ANIMA 2016, který se bude konat od 5. do 14. února 2016 v bruselském kulturním centru Flagey, se představí i české filmy. Režisér Jan Balej přijede osobně uvést film „Malá z rybárny“ spolu s hlavním animátorem filmu Michaelem Carringtonem. Dále bude promítán film Sametka Zdeňka Milera. Jako každý rok se mohou návštěvníci ANIMY těšit na více než stovku snímků z třiceti zemí světa, které se budou prezentovat v několika kategoriích: filmy pro mladé, studentské či profesionální filmy, snímky dlouhometrážní i krátkometrážní.

Festival ANIMA dlouhodobě podporuje setkávání veřejnosti s animovaným filmem a jeho hraničními podobami. Je určen laické i odborné veřejnosti a nabízí svým návštěvníkům pečlivě připravený program, kvalitní zázemí a široký servis služeb. Nedílnou součástí filmové přehlídky jsou také výstavy, semináře nebo setkání odborníků. Řada filmů se díky svému uvedení na festivalu dostane do distribuce nebo do programu jiných festivalů, některé filmy je však možné zhlédnout exkluzivně pouze na festivalu ANIMA 2016.

Za Českou republiku se představí snímek Malá z rybárny Jana Baleje, který je zapojen do soutěže dlouhometrážních filmů. A dále film Sametka režiséra Zdeňka Milera.

Program: 

MALÁ Z RYBÁRNY, režie Jan Balej, film v češtině s titulky v En, Fr a Nl, 2015, 71 min
8/2 – 17:30 ve Studiu 5, 9/2 – 19:30 ve Studiu 4
Hluboko pod mořskou hladinou, doprovázen rybím orchestrem, vypráví hlas moře příběh Mořského krále a jeho dcery Malé. Stejně jako mnozí jiní opustil král se svou stařičkou matkou a třemi dcerami -- Malou, Prostřední a Nejstarší -- vydrancované vody a odešli žít mezi lidi. V potemnělé rybárně uprostřed přístavní čtvrti plné přistěhovalců žijí teď jednotvárný život plný práce a osamění. Jednoho dne vstoupí do jejich rybího obchodu sebevědomý, pohledný, ale poněkud neurvalý mladý muž -- Baron. Malá je mužem i dunivou hudbou, která jej doprovází, naprosto okouzlená. Od této chvíle se život Malé a její rodiny změní.(oficiální text distributora)

http://www.malazrybarnyfilm.cz/?lang=cs

http://www.animafestival.be/index.php?pageID=1002&movieID=48&dayID=&ln=3&lnc=3

 

SAMETKA, režie Zdeněk Miler, film ve francouzském jazyce, CZ, 1967, 39 min
13/2 – 16:00 ve Studiu 4

http://www.animafestival.be/index.php?pageID=1002&movieID=67&dayID=&ln=3&lnc=3

 

Kdy: 5. - 14. února 2016
Kde: Flagey, Place Sainte Croix, 1050 Brusel
Více informací na: http://www.animafestival.be/

 

Místo konání:

Flagey

Datum:

Od: 5.2.2016
Do: 14.2.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala