Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.4.2018 20:30

Café tchèque - Československá Nová vlna

Další setkání příznivců českého jazyka, které v rámci série Café tchèque organizuje Centre d’études tchèques při Université Libre de Bruxelles ve spolupráci s Českým centrem Brusel,  proběhne v duchu české filmové klasiky. Nevíte, o čem mluvíme? Přijďte do bruselské CINEMATEK - vítáni jsou všichni studenti češtiny s jakoukoliv úrovní znalosti českého jazyka – od začátečníků po pokročilé (film s francouzskými titulky).

Na Université Libre de Bruxelles existuje sekce pro český jazyk, kde se v programu slovanských jazyků vzdělává přes 20 studentů. A nejenom pro ně Centre d’études tchèques spolu s Českým centrem organizuje tato společenská setkání. Café tchèque je příležitostí ověřit si jazykové znalosti a konverzovat s rodilými Čechy na zajímavá témata.

Dubnové Café tchèque nabídne program věnovaný československé nové vlně, jenž je v rámci Českého filmového jara promítána spolu s dalšími klenoty české kinematografie v CINEMATEK. Přijměte tedy naše pozvání na unikátní snímek Vojtěcha Jasného!

Až přijde kocour (film v originálním znění s francouzskými titulky)

Z náměstí se ozve veselá hudba, která doprovází příjezd zvláštního cirkusu. K překvapení dětí i dospělých sedí na střeše červeného auta kouzelník, který je k nerozeznání podobný Olivovi, a krásná dívka Diana, která má na klíně kocoura se slunečními brýlemi. Na závěr večerního kouzelníkova představení sejme Diana svému Mourkovi brýle a před jeho zelenýma očima začnou někteří dospělí měnit barvu. Nevěrníci jsou žlutí, lháři fialoví, šedivě se zabarví lapkové a zamilovaní zčervenají. Červený je i Robert, který zapomněl na nevěrnou Julii a zamiloval se do Diany. Kocoura se zmocní tři muži, kteří se bojí jeho kouzelné moci - pokrytecký ředitel školy, podlézavý školník a nepoctivý vedoucí restaurace. Robertovi žáci, kteří se bojí o kocourův život, utečou z městečka a nechtějí se vrátit, dokud nebude zvíře zachráněno. Nátlak dětí má žádaný účinek. Jen Robert je velmi smutný - poté, co prožil s Dianou láskyplnou noc, vůz s dívkou, kocourem a kouzelníkem odjíždí.

Kdy: 16. 4. 2018 v 20:30 (začátek promítání v 21:00)

Kde: CINEMATEK, Baron Horta straat 9, Brusel

Více o filmu: http://www.cinematek.be/?node=17&event_id=400905202

Facebook událost: https://www.facebook.com/events/1250387625091469/

Místo konání:

Datum:

16.4.2018 20:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala