Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

31.3.2012 - 30.9.2012

Michal Gabriel na trienále současného umění Beaufort04

České centrum v Bruselu doporučuje: Beaufort04. Po třech uplynulých ročnících představuje trienále od 31. března do 30. září 2012 nový ročník pokřtěný Beaufort04. Trienále se už stalo kulturní a uměleckou událostí představující současné umělecké dění ve značné šíři a rozhodně ho není radno zmeškat.

 

Vlámské pobřeží a současné umění společně znovu vytvoří monumentální přehlídku dnešní tvorby. Fascinující umělecká díla se stanou součástí života pobřežní přírody a dynamicky zdejších měst.

Díla představená na Beaufort04 byla vybrána komisí vedenou kurátory Phillipem Van den Bosschem a Janem Moeyaertem a reprezentují pečlivý výběr z práce současných evropských umělců. Vybraná díla se snaží reflektovat, co se děje na evropské umělecké scéně. Jejich tvůrci zde předsatvují0 širokou škálu ať už nových či již existujících prací v nemuzeálním prostředí, které vybízí diváky ke sdílení umělcova vnitřního světa plného fantasie, k odvaze nechat na sebe umělecká díla skutečně působit a přemýšlet nad nimi. Tento čtvrtý ročník trinále současného umění se nepochybně stane letní uměleckou událostí celého vlámského pobřeží.

Michal Gabriel: Hráči (2000-2010) - pláže Zeedijk a Canadezenplein, De Panne

Sochy českého umělce Michala Gabriela jsou prezentovány jako nehotové dílo, jako přirozená forma materiálu. Hráči se svýma dlouhýma rukama zabořenýma k zemi vzbuzují dojem statičnosti. Ačkoli se zpočátku jeví hroziví, jako potulující se gang, následně se ale tyto sochy zdají být nedůležitými a strnulými pozorovateli, zcela nehybnými a bez sebemenší šance na jakoukoli interakci s divákem. Jejich paže hluboce zakořeněné do písku De Panne otevírají cestu spekulacím, co se děje pod zemí…

Více informací naleznete na:
www.michal-gabriel.cz
www.beaufort04.be

 

© www.beaufort04.be

Místo konání:
Datum:

Od: 31.3.2012
Do: 30.9.2012

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala