Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.3.2018 - 12.5.2018

Adam Vačkář v galerii Dauwens&Beernaert

Letošní jaro není pouze filmové, české výtvarné umění si získává své místo na bruselské scéně již několik posledních let a tak se návštěvníci mohou setkat hned s několika soudobými mladými umělci v bruselských galeriích. Adam Vačkář, dlouhodobě zastupován galerií Dauwens & Beernaert se zúčastní skupinové výstavy s názvem Heavy Metal.

Tato galerie, která má ve svém repertoáru především mladé talentované umělce, letos vystaví díla od tvůrců, jako jsou Quinten Ingelaere, Marco De Sanctis, Maxim Frank, Karl Philips, Stanislas Lahaut nebo Benjamin Sabatier.

Kromě výše uvedených se můžeme těšit i na díla Adama Vačkáře, který svou samostatnou první výstavu uvedl před dvěma lety a který se před nedávnem zúčastnil umělecké rezidence ve Ville Empain. „Osobnost Adama Vačkáře se řadí v českém uměleckém kontextu mezi ty, jejichž příslušnost k němu je jen jednou z možností vymezení jejich lokální tvůrčí působnosti. Vačkářova umělecká identita má mimo svých českých vazeb rovněž výraznou francouzskou složku a dá se uchopit i v rámci současného evropského mezinárodního uměleckého prostoru, v němž lokální příslušnost nehraje tak zásadní roli. Adam Vačkář sice strávil část svých studií umění na pražské AVU, ale podstatná část jeho uměleckého dozrávání spadá do doby následného studia na pařížské École Nationale Supérieure des Beaux-Arts. Z francouzského prostředí vychází i jeden ze základních aspektů jeho tvůrčí práce, totiž důsledná syntéza konceptuálního gesta jako autonomní estetické formy a jako ideového nosiče.“ (Artlist)

 

Kdy: 29.3. - 12. 5. 2018, vernisáž 29. března od 18:00

Kde: Avenue de Stalingrad 26, 1000 Brusel

Otevírací doba: Středa – sobota, 11:00-18:00 (nebo po domluvě)

Více informací: https://www.facebook.com/events/1586643061391396/

 

Místo konání:

Datum:

Od: 29.3.2018
Do: 12.5.2018

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala