Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Český jazyk v Belgii

 

Večerní kurzy - ULB

Centrum českých studií na ULB pořádá jako každý rok večerní kurzy českého jazyka. Kurzy začínají v říjnu na kampusu Solbosch ULB.
Rozvrh: začátečníci - pondělí (od 2. 10.), středně pokročilí - úterý (od 3. 10.), pokročilí -  středa (od 4. 10.).
Cena:105€/semestr, 55€ pro studenty
Pro více informací se můžete obrátit přímo na cet@ulb.ac.be, jelinkova.adela@yahoo.com

 

Česká škola bez hranic - kurzy českého jazyka pro dospělé

Místo: ČŠBH Brusel, avenue A. Buyl 152, 1050 Bruxelles
Dny a úrovně: mírně pokročilí - pondělí, středně pokročilí - úterý, pokročilí - čtvrtek. Kurz pro úplné začátečníky letos ve škole nebude. Účastníci budou mít b
ěhem školního roku 60 hodin kurzu, dvě hodiny týdně. 
Čas: vždy od 19:00 do 21:00. Kurzy začínají v týdnu od 18. září 2017.
Vyučující: Olga Schmalzriedová (Podzimková): czech.in.belgium@gmail.com
Podmínky: vyučování ve skupině bude zahájeno, pokud se do skupiny přihlásí minimálně 5 účastníků. Poplatek se platí buď 2x ročně - 120 € za semestr nebo 1x ročně - 210 € za celý školní rok.
Studenti s platným studentským průkazem zaplatí 100 € za semestr nebo 180 € za celý rok. Informace o platbě a kalendář kurzů zašle vyučující zájemcům koncem srpna.

Přihlašovací formulář ZDE.

 

Univerzitní studia češtiny

Univerzita ULB nabízí studentům možnost studia češtiny. Slávistika patří pod katedru jazyků a moderní literatury a je součástí filosofické fakulty.
Pro více informací: http://www.ulb.ac.be/philo/slavistique/slavistique.html

Český jazyk v kombinaci s nizozemštinou se vyučuje na Filozofické fakultě Univerzity v Gentu, při Katedře překladatelství, tlumočnictví a komunikace. Studium češtiny je zde součástí denního studia, ve kterém se klade důraz jak na praktickou jazykovou výuku, tak na akademické vzdělání, které studenti mohou uzavřít magisterským oborem v oblasti překladatelství, tlumočnictví nebo vícejazyčné komunikace. Od akademického roku 2013–14 je studium otevřeno jen v magisterském ročníku, nicméně je podmíněně přístupné pro externí studenty.

Nevylučuje se také možnost jednoletého postgraduálního studia v oboru konferenčního tlumočení pro jazykovou kombinaci čeština-nizozemština-třetí jazyk (angličtina / němčina / francouzština). 
Na Univerzitě v Gentu se čeština také ještě vyučuje jako volitelný předmět pro studenty slovanské filologie, kde je kladen důraz především na osvojení jazykových základů.

tilinguismu v Evropě, která navíc nabízí Monitoring jazyků.


Naši partneři

Naši partneři