Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

VÝZVA pro komiksové autory: setkání s nakladateli v Bruselu

Muzeum komiksu v Bruselu pořádá jednou ročně setkání mladých autorů komiksu s belgickými nakladateli. Přihlašování je zdarma, kapacita se však velmi rychle plní! 9. února 2018 se tak mohou i čeští autoři setkat s potenciálními zájemci o vydání komiksu (jak frankofonní, tak vlámské nakladatelství) a zároveň konzultovat svoji tvorbu s místními umělci.

Účelem tohoto setkání je dát možnost mladým autorům (kreslířům i scénáristům) možnost prezentovat jejich tvorbu velkým belgickým (i zahraničním) nakladatelům, ať už prezentací projektu, či ukázky tvorby, nebo dokonce části překladu. Autoři mohou také konzultovat s ostatními účastníky, umělci a nakladateli.

Workshop je zdarma a koná se v budově Muzea komiksu, rue de Sables 20, v Bruselu 9. 2. 2018 od 14h do 17h. V místě je možno si individuálně domluvit schůzku s nakladateli i mimo vymezený čas, avšak ve vlastní režii.

Přihlašování povinné na emailu visit@cbbd.be, kam je nutno zaslat: jméno, příjmení, emailovou kontaktní adresu, odkaz na blog či web. Každý z nakladatelů může přijmout maximálně 20 autorů během odpoledne. Při registraci mohou autoři sdělit na výše uvedený email preferenci setkání s nejvýše 4 nakladateli, z nichž Muzeum komiksu zaručuje možnost setkání alespoň s jedním.

Seznam všech účastníků spolu s odkazy na jejich blog, web…atd. bude před setkáním zaslán všem nakladatelům.

K dispozici bude také jeden frankofonní a jeden vlámský autor komiksů, u kterých mohou účastníci konzultovat svoje portfolio.

Orientační seznam (k 3. 1. 2018) zúčastněných nakladatelství:

-       64_page

-       Ballon Media

-       Casterman

-       Dargaud

-       Delcourt

-       Dupuis

-       Futuropolis

-       Oogachtend

-       Pulp de Luxe

-       Scratch Books

-       Sandawe

-       Stroke/Stripgilde

-       Standaard Uitgeverij

V případě zájmu o účast se obracejte přímo na email uvedený výše, případně na ccbrussels@czech.cz