Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Konference European Angst - VÝZVA PRO STUDENTY

Výzva pro studenty: Konference „European Angst“

Jste studenti a není vám lhostejný růst populismu, extremismu a euroskepticismu v evropském prostředí?

Pak je tato výzva pro vás!

Goethe-Institut Brusel spolu s European Mouvement International, Českým centrem v Bruselu a dalšími partnery hledá 40 studentů ze všech zemí Evropy a nabízí jim možnost účastnit se konference s názvem „European Angst“, která se koná 6. – 7. 12. 2016 v prostorách centra pro umění BOZAR v Bruselu.

Konference se bude zabývat tématy jako populismus, xenofobie a extremismus v Evropě a zároveň chce hledat východiska rostoucí úzkosti jak na starém kontinentu, tak za jeho hranicemi. Na konferenci vystoupí se svými příspěvky mimo jiné osobnosti jako Slavoj Žižek, Didier Eribon, Elif Şafak, Łukasz Warzecha nebo Sonia Seymour Mikich.

Organizátoři nabízí uhrazení cestovních výdajů, ubytování a stravy po dobu konference (2 dny).

Program konference ke stažení ZDE.

Pro přihlášení vyplňte registrační formulář online. Součástí přihlášky je několik otázek ohledně Vaší motivace k účasti na konferenci a krátká esej v angličtině (max. 250 slov) na jedno z témat konference:

1. “How did it come upon us? An analysis of extremism’s reasons and manifestations”;

2. “Scapegoating: Why racism could gain so much ground and how it feels to be a migrant in contemporary Europe”;

3. “Words, words, words. How conspiracy theories, polarised talk show rhetoric and how social media activities distort our perception of reality”; OR

4. “Facing the challenge: an approach towards productive methods and narratives to face extremism and the disintegration of Europe”.

Upozorňujeme, že výzva je určena pouze pro studenty zapsané ke studiu na vysoké škole. Přihlašování je otevřeno do 2. 10. 2016 do půlnoci (SEČ). Všichni účastníci musí mluvit plynně anglicky.

V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na: Joanna Nahorska, European Movement International Head of Events, email: joanna.nahorska@europeanmovement.eu

Vybraní účastníci budou kontaktování v průběhu měsíce října.

Anglická verze výzvy ZDE.