Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Přihlaste svůj film na festival MILLENIUM

9. 10. 2015. MILLENIUM je setkání tvůrců z celého světa, které si klade za cíl propagovat nezávislé filmy, nicméně se také snaží rozvíjet filmový jazyk a dialog s publikem. Příští ročník se koná v termínu 18. 3. – 27. 3. 2016 v Bruselu. Uzávěrka přihlášek je 15. 1. 2016, registrace je bezplatná.

Každý rok věnuje festival jednu soutěžní část internetovým dokumentárním filmům, které reflektují výzvy současné společnosti. Festival se také zaměřuje na přístup filmařů, závazek vůči jejich tvorbě a tématu, které dovolují kreativní spojení formy a obsahu snímků.

Festivalové příspěvky pro kategorii „Web-doc“ musí splňovat následující požadavky: být dostupné v plné délce online, kde musí být uveřejněny před 1. 1. 2016 a obsahovat francouzské či anglické titulky (pokud jejich původní znění není jeden z těchto jazyků). Uzávěrka přihlášek: 15. 1. 2016 přes stránky festivalu http://www.festivalmillenium.org/en/content/call-projects.

Kategorie „International competition“ představuje hlavní program a uzávěrka přihlášek filmů je 15. 12. 2015. Odborná porota hodnotí kinematografickou kvalitu snímku, perspektivu, jedinečnost. Filmy přihlášené do této soutěžní kategorie musí být natočeny po 1. 1. 2014.

Festival uděluje cenu ve třech kategoriích, autoři nejlepších snímků obdrží jak finanční odměnu, tak příslib propagace dokumentu na platformě deníku Le Soir. Zároveň je během festivalu udělena cena diváků.  Autoři snímků jsou zváni k osobní propagaci svojí tvorby na festivalu.

Přihlášení na festival je zdarma.

Více informací a detailní podmínky přihlášení: http://www.festivalmillenium.org/