Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Přihlašování dokumentů na Festival des Libertés je otevřeno

20. 3. 2015. České centrum v Bruselu si vás dovoluje informovat o zahájení výběru dokumentů na letošní 6. ročník Festivalu des Libertés 2015, který se bude konat ve dnech od 22. do 31. října 2015 v Bruselu. Do 1. května 2015 máte možnost přihlásit své filmy s minimální délkou 26 minut na téma týkající se lidských práv a svobod. Registrovat lze pouze snímky natočené po prosinci 2012.

Festival des Libertés se prostřednictvím svého bohatého programu významně podílí na tvorbě filmové platformy v Bruselu. Jedná se o festival založený na projekcích tematických dokumentárních filmů za účasti tvůrců. Hlavním cílem je podporovat humanistické, sekulární a politické hodnoty a pojem "společného soužití" prostřednictvím multidisciplinárního přístupu. Vítané jsou veškeré formy projevu (politický, umělecký, mezikulturní a interaktivní,…), které by mohly podat divákovi svědectví o aktuální situaci v oblasti lidských práv a svobod.

V rámci festivalu se každoročně konají i doprovodné akce jako je divadlo, hudba, tanec s mezinárodními umělci, konference, veřejné debaty a výstavy.

Více informací o festivalu naleznete na: http://www.festivaldeslibertes.be/2015/prelaunch