Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Přihlášky uměleckých projektů na Nuit Blanche právě probíhají

Nuit Blanche, která bude letos probíhat v sobotu 5. října, je jednou z nejdůležitějších kulturních událostí na bruselské scéně. Cílem projektu je na jednu noc oživit vybranou čtvrť Bruselu uměleckými intervencemi, a to od videoprojekcí přes divadelní či hudební vystoupení až po nejrůznější interaktivní instalace a umožnit tak široké veřejnosti poznat své město jinak.

Celou akci pořádá město Brusel a mezi účastníky jsou nejen místní umělci, ale i zahraniční. Zapojte se také a podejte návrh svého projektu do 25. března 2013 přímo městu Brusel.

Podmínky účasti a přihlašovací formulář je zde:
http://www.nuitblanchebrussels.be/hors-saison/article/artists-living-abroad
Pročtěte podrobně především tento soubor:
http://www.nuitblanchebrussels.be/IMG/pdf_NB13_Living_abroad_general_provisions_and_conditions_EN.pdf

Obecné informace:

- Projekty mohou být uvnitř i venku, s identifikací nejvhodnějšího místa vám pomůže právě město Brusel podle návrhu vašeho projektu (popř. už při přípravě vám může pomoci ČC Brusel, prosím obraťte se na mě).

- Je možné přijet i na obhlídku místa před akcí (např srpen), náklady na tuto cestu je možné zahrnout do rozpočtu, který celkově nesmí přesáhnout 5 000 EUR (v podmínkách je uvedena možnost pro site specific projekty žádat o 20 000 EUR, ale to je spíše určeno belgickým umělcům a takové projekty jsou ročně jen 2).

- ČC Brusel může nabídnout ubytování pro až 4 osoby (náklady na ubytování není pak nutné mít v rozpočtu).

- Důraz je kladen na to, aby projekt mohl shlédnout velký počet lidí, na originalitu a také na možnost interakce (např. Archifon loni mohli ovládat všichni zájemci prostřednictvím laserových ukazovátek) – nejčastěji se jedná o audiovizuální projekty či živé performance, v případě performance by se tato měla opakovat několikrát za noc a měla by mít délku max 30min.

- Akce není určená pro děti, takže projekty pro děti nejsou přijímány.

- Akce probíhá od 7hod večer do 3hod ráno a neměla by tedy výrazně rušit noční klid pokud půjde o venkovní akci.

V loňském roce se na Nuit Blanche podílely i dva české projekty: Archifon II. Tomáše Dvořáka a Dana Gregora a The Treenimal Escape Lindy Čihařové. Archifon II. se stal nejoblíbenějším projektem tohoto vydání Nuit Blanche a navštívilo ho cca 3500 diváků.