Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru 2015

10. 6. 2015. Pražské Quadriennale je největší světovou prezentací scénografie v celé její šíři – scénickým uměním počínaje, přes kostýmní, světelný a zvukový design, a nejen novátorskými scénografickými přístupy konče. Letošní 13. ročník Pražského Quadriennale se uskuteční od 18. do 28. června 2015 a za hlavní téma představí: „Sdílený Prostor: Hudba, Počasí, Politika“.

Frankofonní Belgie se v Sekci zemí a regionů představí se svou instalací MovingLab.be, která bude vystavena v Colloredo-Mansfeldském paláci tvořící jednu z budov Galerie hlavního města Prahy. Belgičtí tvůrci chtějí ve své tvorbě odstranit veškeré hranice, aby se mohli navzájem inspirovat, chtějí dát nápadům prostor k růstu. Svá představení chtějí stavět spíše na vlastních zkušenostech a zkouškách než na existujícím textu. Tato metoda „kolektivní“ tvorby rozšiřuje prostor pro možné experimenty, stejně jako například práce v laboratoři. V současnosti je tato metoda používána nejen mladými divadelníky, ale rovněž už existujícími a zavedenými soubory.

V rámci programu budou ke zhlédnutí také práce významných belgických uměleckých škol vystavené prostorech Kafkova domu a v neděli 21. června se vydají do ulic centra Prahy studenti z prestižní belgické školy La Cambre, zpodobňující postavy románu Carole Martinez Le Coeur Cousu (Sešité srdce).

Více informací: http://www.pq.cz/en/program/belgium.