Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice zve zájemce k účasti na 46. ročníku

Mezinárodní výstava s dlouholetou tradicí zve děti z celého světa od 4 do 16 let k účasti ve výtvarné soutěži. Zájemci s handicapem se mohou zúčastnit bez ohledu na věkovou hranici.

Zapojit se mohou všechny typy škol, organizací, a také jednotlivci.  Vybraným tématem pro rok 2018 je „VODA (nad zlato).“

Dětská výstava probíhá v Lidicích od roku 1967, kdy byla založená k uctění památky dětských obětí válečných konfliktů. Odborná porota každoročně vybírá ze stovek prací z celého světa ty nejlepší v šesti kategoriích -  malba, kresba/ fotografie/ grafika/ keramika/ kombinovaná technika/ film, animace. Výslednou výstavu si mohou návštěvníci prohlédnout po dobu několika měsíců v lidické galerii.

Zájemci o účast se musí nejdříve registrovat na internetových stránkách a následně své výrobky zaslat poštou. Do soutěže budou zařazena pouze ta díla, která splňují požadovaná kritéria a která budou zaslána nejpozději 28. února 2018.

První dvě kola hodnocení proběhnou v roce 2018 od 22. března do konce dubna a vybraná tvorba bude umístěna v Galerii Lidice v období od června do listopadu 2018.

Hlavním pořadatelem Mezinárodní dětské výstavy je Památník Lidice za podpory Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstva zahraničních věcí ČR a České komise pro spolupráci s UNESCO. Od roku 2013 poskytují záštitu výstavě i Česká centra.

Více informací zde.