Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Marek Šindelka na festivalu Crossing Border v Antverpách

V neděli 18. listopadu se na literárním a hudebním festivalu Crossing Border v Antverpách představí i český spisovatel Marek Šindelka. Na festivalu promluví čtyři autoři ze všech koutů světa, kteří nyní pobývají v Belgii na rezidenčním pobytu s názvem The Chronicles. Setkání s Markem Šindelkou se uskuteční v Paleis op de Meir, Meir 50, 2000, Antverpy od 15:15 hodin. Vstup je zdarma.

Marek Šindelka se narodil v roce 1984. Dětství prožil na českých hradech a zámcích. Studoval kulturologii na Filozofické fakultě UK v Praze. Nyní studuje scenáristiku na pražské FAMU. Je jeden z nejmladších nositelů Ortenovy ceny, kterou získal za svou sbírku Strychnin a jiné básně. Publikoval v časopisech Souvislosti, A2 a Host. V roce 2008 vydal svůj debutový román Chyba, za který byl v roce 2009 nominován na Cenu Josefa Škvoreckého. V roce 2011 vyšla Chyba také v komiksové podobě. Letos obdržel Magnesii Literu za knihu povídek Zůstaňte s námi.

Cílem rezidence The Chronicles je představit mladé spisovatelské talenty z celého světa. Na rezidenci je každý rok pozváno i sedm začínajících překladatelů. Zde získávají zkušenosti a seznamují se se „září reflektorů“ velkého literárního světa. Součástí rezidence jsou i četná setkání se současnými autory. Letos jsou na rezidenci spolu s Markem Šindelkou Kaweh Modiri (Írán, Holandsko), Ahmed Naje (Egypt) a Yan Ge (Čína).

Více informací na: http://antwerpen.crossingborder.be/

Kdy: neděle 18. listopadu od 15:15 hodin

Kde: Paleis op de Meir, Meir 50, 2000 Antverpy

Vstupné: zdarma