Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Přihlašování filmů na filmový festival v Gentu 2015 je otevřeno

27. 2. 2015. České centrum v Bruselu si vás dovoluje informovat o probíhajícím výběru filmů pro letošní 42. ročník filmového festivalu v Gentu, který se bude konat ve dnech od 13. do 24. října 2015.

NEJPOZDĚJI do 1. srpna 2015 máte možnost přihlásit své dokumentární, animované či experimentální filmy na adresu festivalu v požadovaném formátu na DCP, 35mm, HDCAM, DVCAM, Blu Ray a BetaDigital (PAL nebo NTSC), včetně veškerých dokumentů týkajících se vašeho filmu (Press knihu, soundtrack CD, fotky, recenze a biografii režiséra). Filmy lze přihlásit také v digitální podobě na adresu: applications@filmfestival.be.

Ghent Film Fest  je mezinárodní filmový festival, který se o roku 1974 koná každoročně ve vlámském Gentu a je považován za filmovou událost roku. Festival se zabývá především art kinem, nezávislým a experimentálním filmem. Postupem času výrazně rozšířil řadu filmových žánrů i počet promítaných filmů a stal se tak největším filmovým festivalem v zemi. Letos se festival zaměří na francouzskou kinematografii, která patří mezi nejbohatší a nejrozmanitější v Evropě. Kromě kvalitních filmů, jejichž značnou část lze zhlédnout exkluzivně na festivalu, se můžete těšit také na působivé hudební koncerty předních skladatelů a originální výstavy filmového světa.

 

Více informací naleznete na: http://www.filmfestival.be/en.
Kdy: 13. - 24. října 2015
Kde: http://www.filmfestival.be/en/festival/practical-information/locations