Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Výzva k předložení projektu – Druhý ročník Europe Refresh v Les Halles de Schaerbeek v Bruselu

Druhý ročník crowfundingového veletrhu Europe Refresh, na kterém se představí několik desítek vybraných kreativních projektů různých oblastí, bude probíhat od pátku 3. do neděle 5. října 2014 v Les Halles de Schaerbeek. Veletrh evropského rozměru, který společně s Les Halles organizuje KissKissBankBank, je jedinečnou příležitostí financovat svůj projekt prostřednictvím platformy KissKissBankBank a prezentovat jej veřejnosti.

Europe Refresh je otevřen všem občanům EU, kteří mají kreativní projekt a rádi by ho zviditelnili a získali na něj finanční podporu. Na webových stránkách KissKissBankBank jsou zveřejněné kategorie projektů, se kterými se jejich tvůrci mohou přihlásit na veletrh: sport, aplikace, architektura, umění, knihy a publicistika, design a mnoho dalších.

Porota složená z vedení Les Halles, KissKissBankBank a partnerů akce vybere z předložených projektů až 40, které budou prezentovány na veletrhu. Každý z projektů bude otevřen pro financování na platformě KissKissBankBank od pátku 3. října po maximální dobu 90 dní. Vedoucí projektů budou mít šanci představit svůj projekt návštěvníkům veletrhu. Ti se mohou stát aktivními partnery projektů a přispět k jejich vývoji, financování a realizaci.

Europe Refresh je výjimečný také tím, že shromažďováním aktivit rozmanitého zaměření podporuje setkávání mezi různými skupinami, které jsou od sebe běžně izolovány v prostředí internetu. Nejen přispívá k zviditelnění projektů, ale zároveň kolem jejich tvůrců pomáhá sjednotit komunity připravené k jejich uskutečnění. Událost dále doplní přednášky, setkání, debaty a workshopy ve stejném duchu jako navrhované projekty.

V loňském roce se na veletrhu představilo celkem 47 projektů z devíti evropských zemí. Během jediného víkendu v Les Halles se jim přes platformu KissKissBankBank podařilo vybrat 412,724 €. Každý rok uvítá Europe Refresh jednu hostující zemi, v loňském roce to byla Indie, letos byla vybrána Kanada. Kromě občanů Evropské unie se tak do projektu mohou zapojit také státní příslušníci Kanady.

Pro všechny doplňující informace kontaktujte:

Emmanuelle Nizou, emmanuelle.nizou@halles.be, +32 2 227 59 60

Kdy: 3. až 5. října 2014
Kde: Les Halles de Schaerbeek, Rue Royale-Sainte-Marie 22, 1030 Schaerbeek
Termín zaslání přihlášek: do 27. června
Výběr vítězných projektů bude oznámen v pátek 11. července.

Přihláška a více informací: 

Webové stránky projektu: http://www.halles.be/en/europerefresh/

http://vimeo.com/