Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Druhý ročník mezinárodní grafické soutěže „Brussels in shorts“

Mezinárodní dům literatury v Bruselu Passa Porta vás zve k účasti na druhém ročníku soutěže „Brussels in shorts“ – mezinárodní soutěž grafických povídek. Participovat mohou profesionální komiksoví kreslíři z celého světa. Prvního ročníku se za Českou republiku zúčastnil Tomáš Kučerovský. České centrum Brusel je partnerem projektu.

Cílem „Brusels in shorts“ je literárně přispět k půvabu belgického hlavního města. Již podruhé bude deseti vybraným autorům a scénáristům kresleného seriálu dána možnost vytvořit grafický příběh o současném Bruselu. Umělcům bude poskytnuto zázemí, finanční podpora a v případě zájmu i ubytování v centru města po dobu jejich tvorby.

Úkolem je zachytit současný Brusel ve 12ti stránkové grafické novele, přičemž minimálně jedna postava musí pobývat v jednom z existujících bruselských hotelů, nebo ho alespoň z nějakého důvodu navštívit. Může se jednat jak o hlavní tak o vedlejší postavu celého příběhu.

V případě zájmu můžete podávat přihlášky do 20. listopadu 2013. Vítězové budou vyhlášeni 14. prosince 2013 během konání 20. ročníku Stripgidsfestivalu, nejdůležitějšího komiksového festivalu ve Vlámsku. Vybraní vítězové budou mít čas do konce června 2014 na kompletaci příběhu.

Více informací o soutěži, pravidlech a kontaktní údaje najdete na www.passaporta.be/brusselsinshorts.