Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Češi šijí roušky pro bruselskou čtvrť Ixelles

AKTUALIZACE | 12. května 2020: J. E. Pavel Klucký, velvyslanec ČR v Belgii, spolu s Jitkou Pánek Jurkovou, řeidtelkou Českého centra v Bruselu, předali na 700 roušek ušitých během výzvy českou komunitou žijící v městské části Ixelles/Elsene. Každý balíček také obsahuje jméno osoby, která roušky ušila. Na 700 "českých" roušek bude využito dle aktuální potřeby pro místní zdravotníky, domov seniorů či jinou potřebnou instituci. Celý článek.


Foto: České centrum Brusel/Eva Petráková


Češi žijící v Bruselu se zapojili do místní iniciativy a pro čtvrť Ixelles, kde sídlí oba zastupitelské úřady České republiky, právě šijí několik set kusů ochranných roušek. Masky vznikají podle jednoduchého střihu české návrhářky Barbory Procházkové, vytvořeného pro magazín Vogue. Barbora Procházková Brusel dobře zná – loni na podzim zde spolu s Lenkou Vackovu představila módní kolekci k výročí sametové revoluce RE-VELVET.

Akci organizuje Velvyslanectví ČR v Bruselu a České centrum Brusel, jejich iniciativa byla radnicí Ixelles vřele přivítána. Radnice dodá také látky pro ty, kteří by neměli dostatek materiálu doma. Roušky budou využity dle aktuální potřeby pro místní zdravotníky, domov seniorů či jinou potřebnou instituci.

K předání dojde během příštího týdne. V České republice se do výroby ochranných pomůcek zapojila celá řada subjektů, od firem a 3D tiskáren až po Národní divadlo. “Jsme rádi, že můžeme i v Belgii pomoci tím, v čem Češi vynikají kdykoli a kdekoli: kreativitou a zručností,“ říká k tomu velvyslanec ČR v Bruselu Pavel Klucký.

Více informací na facebooku