Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.10.2016    |    23.10.2016

POP AND SHOP: Třetí ročník EUNIC European Fashion and Design Market

Již potřetí Vás České centrum v Bruselu zve na festival POP & SHOP: EUNIC European Fashion and Design Market, který proběhne ve dnech od 21. do 23. října v bruselském DeMarkten. Akci organizuje EUNIC Brussels, síť evropských kulturních institutů se sídlem v Bruselu, a jejím cílem je vytvořit v Bruselu prostor pro prezentaci mladých návrhářů z Evropských zemí. Letos se představí 33 designérů ze 7 evropských zemí (České republiky, Estonska, Holandska, Maďarska, Lotyšska, Polska a Rumunska). Z českých designérů budou k vidění či koupi oděvy, doplňky, šperky, či tašky od Chriss Pola, Zuzany Veselé, Mikela da Luka, Gypsy Mama a Metráže.

6.10.2016    |    23.10.2016

České filmy se představí na filmovém festivalu v Lucemburku

„Teorie tygra“, „Eva Nová“, „Ztraceni v Mnichově“ a další české filmy se představí na již devátém ročníku festivalu filmů ze střední a východní Evropy CinEast. Na letošním festivalu se představí 5 českých a česko-slovenských filmů v kinech a kulturních sálech Lucemburku od 6. do 23. října 2016. Kromě toho se zde také objeví snímek „Houston, imamo problem“ ze společné produkce Slovinska, Chorvatska, Německa, České republiky a Kataru.

8.9.2016    |    12.11.2016

Klara Hobza vystavuje ve Waldburger Wouters

Klara Hobza, česká umělkyně žijící v Berlíně, již dlouhou dobu spolupracuje s bruselskou galerijní dvojicí Waldburger Wouters. Tentokrát přijede do Bruselu představit svojí výstavu nazvanou „You came here for the killing, didn't you?”, jejíž vernisáž se bude konat 8. září 2016 od 18:00 za účasti autorky.

14.9.2016    |    9.10.2016

Věc Makropulos

Rádi bychom Vás pozvali na operu Leoše Janáčka Věc Makropulos, kterou můžete přijít shlédnout do Opery Antwerpen a Opery Gent od 14. září do 9. října 2016. Dirigentem je Tomáš Netopil.

28.9.2016    |    6.10.2016

Nad Tatrou sa blýska: Nice to meet EU, Slovakia!

Při příležitosti slovenského předsednictví v Radě Evropské Unie se Muntpunt rozhodl uspořádat festival „Nad Tatrou sa blýska: Nice to meet EU, Slovakia!“, který představí Slovensko, jeho historii a kulturu. Jednotlivé akce proběhnou od 28. září do 6. října 2016 v prostorách Muntpunt na Place de la Monnaie.

9.10.2016    |    10.10.2016

PKO-Pražský komorní orchestr v Bruselu

V říjnu se můžete nechat v Bruselu unášet na vlnách vážné hudby. Zavítá sem jeden z nejznámějších českých orchestrů PKO-Pražský komorní orchestr spolu se světoznámým violoncellistou Davidem Geringasem, bývalým studentem Mstislava Rostropoviche a vítězem Mezinárodní soutěže Petra Iljiče Čajkovského, a jeho nadějnou studentkou Dali Gutserieva. Kromě skladeb Josepha Haydna nebo Roberta Schumanna zazní také Antonín Dvořák a jeho jedinečná Serenáda pro smyčce. Koncerty můžete navštívit 9. nebo 10. října od 20:15 na Flagey.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

04. 09. 2016

Fete de la BD

Již druhým rokem se České centrum účastnilo komiksového festivalu v Bruselu s názvem Fête de la BD. První zářijový víkend se na našem stánku objevily knihy od nakladatelství Meander a Lipnik, která publikují originální knihy nejen pro děti a spolupracují s mladými umělci. Také se zde představilo nové malé nakladatelství Edition Lidu, které vydává knihy v několika jazycích a ukázalo zde svůj nový koncept kapesního komiksu Scrollino.

28. 06. 2016

Setkání s Lukášem Vondráčkem

Velvyslanectví České republiky v Bruselu, České centrum Brusel a Zastoupení Plzeňského kraje uspořádalo setkání s laureátem Soutěže královny Alžběty.

18. 06. 2016

„Cities and (Velo)cities“ - výstava současné fotografie zemí Višegradu

České centrum Brusel, Polský kulturní institut Brusel a Balassi Institute Brusel připravují společně výstavu současné fotografie ze zemí Višegradu v rámci bienále fotografie Summer of Photography. Přinášíme vám fotogalerii z vernisáže výstavy.

15. 06. 2016

Science café s Kateřinou Falk

České centrum Brusel, CZELO, ELI Beamlines, Jihomoravský kraj a Plzeňský kraj měli tu čest uspořádat Science Café, netradiční otevřenou diskusi o výzkumu v oblasti experimentální fyziky, s jednou z nejvýznamnějších českých odbornic Kateřinou Falk, Ph.D.

Videa

Video placehodler