Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.9.2017

Prezentace e-knihy „European Angst“ & debata

České centrum v Bruselu Vás srdečně zve na představení e-knihy „European Angst“ následovanou debatou na téma populismu, extremismu a euroskepticismu v současné evropské společnosti. Akce se koná v návaznosti na dvoudenní konferenci konanou v prosinci minulého roku v paláci BOZAR. Uvedení knihy a debata se uskuteční 5. září 2017 v 18:30 v prostorách Parlamentaria. Vstup zdarma, registrace povinná (viz níže).

6.9.2017

Výstava Different Wars

Výstava mapující různé a často rozporuplné pohledy evropských středoškolských učebnic na druhou světovou válku bude uvedena v Evropském výboru regionů. Zajímá vás, jak se o 2. světové válce učí dospívající v Polsku nebo Litvě? A jak jsou na tom české gymnaziální učebnice? Přijďte porovnat perspektivu učebních materiálů v evropských zemích – výstava bude zahájena 6. září od 18:00 (vstup volný, registrace povinná, viz níže).

9.9.2017

Gala koncert Hulencourt Art Project - Ingrid Sotolářová

Začátkem září bude Golf Club Hulencourt (Vieux-Genappe) hostit další hudební večer. Na programu galakoncertu budou taková jména vážné hudby jako Mozart, Dvořák, Rachmaninov nebo Franck. Zajisté nevšední zážitek z koncertu v prostředí Hulencourt Art Project čeká na diváky tohoto programu, při kterém vystoupí i česká klavíristka Ingrid Sotolářová.

20.9.2017    |    7.10.2017

Europeana Patrika Ouředníka: Theatre des Martyrs

Europeana, neboli „Stručné dějiny dvacátého věku“ je napsána v mystifikátorsky naivním tónu a je provokativním pokusem, jak v jednolitém tvaru jakési bizarní kroniky válek, vraždění, myšlenkových proudů a vynálezů ztvárnit svět dvacátého století. Po úspěšném uvedení divadelní inscenace režisérky Virginie Thirion v bruselském divadle Théâtre les Tanneurs v roce 2015 se můžete těšit na její uvedení tentokráte v Théâtre des Martyrs.

Přihlašování na ANIMA festival 2018 zahájeno!

11.7.2017    |    6.10.2017

"Zapomenuté a ohrožené kostely": site-specific instalace před Plzeňským domem v Bruselu

Letos o prázdninách se před Plzeňským domem v Bruselu představí velko-formátový objekt studentů Západočeské univerzity v Plzni, konkrétně Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Site-specific instalace v parku na náměstí Jamblinne de Meux od studentů ateliéru Socha a prostor prof. Jiřího Beránka vznikne přímo pro tuto příležitost a bude odhalena při vernisáži 11. července. Dřevěné objekty doplní venkovní výstava zobrazující projekt „Zapomenuté a ohrožené kostely“ pocházející také z FDU, k vidění budou obě části do 6.10.2017.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

30. 06. 2017

Science Café s Janem Konvalinkou

Science Café s uznávaným vědcem v oblasti biochemie Janem Konvalinkou se konalo 28. června 2017 v Plzeňském domě v Bruselu.

30. 06. 2017

Czech Street Party 2017

"foto: Diana Čermáková"

Videa

Video placehodler