Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.2.2017    |    19.2.2017

Pátý ročník festivalu Ozvěny MFDF Jihlava v Bruselu

Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava se po roce vrací do Bruselu. Pátý ročník tohoto festivalu se bude konat od 8. února do 19. února 2017 v Bruselském kině NOVA a v Evropském parlamentu, kde představí divákům výběr filmů uvedených na 20. ročníku MFDF Jihlava. České centrum v Bruselu pořádá tento festival ve spolupráci s MFDF Jihlava, Zastoupením Kraje Vysočina v Bruselu, městem Jihlava, Velvyslanectvím České republiky v Bruselu a artovým kinem Nova.

13.2.2017

Arnošt Goldflam čte ze svých povídek

České centrum v Bruselu spolu se Zastoupením Jihomoravského kraje v Bruselu a Stálým zastoupením ČR při EU Vás zve na setkání s Arnoštem Goldflamem, předním českým hercem, režisérem a spisovatelem. Setkání s panem Goldflamem proběhne 13. února 2017 od 19:30 na Stálém zastoupení ČR při EU. Vstup volný, registrace povinná na slavickova@czech.cz. Debata v českém jazyce.

České centrum v Bruselu je na Instagramu!

#wehaveinstagram #follow #czechcentre.Brussels

10.2.2017

Lukáš Vondráček, vítěz Soutěže královny Alžběty 2016, na Flagey Piano Days

V únoru se mohou všichni příznivci klasické hudby těšit na koncert Lukáše Vondráčka, fenomenálního klavíristy, držitele několika významných ocenění a vítěze Soutěže královny Alžběty 2016, který vystoupí v rámci Flagey Piano Days v Bruselu. Koncert se bude konat 10. února 2017 od 20:15 ve Studiu 4 ve Flagey.

17.2.2017

Pavel Haas Quartet v Gentu

V pátek 17. února 2017 vystoupí v De Bijloke v Gentu známý český kvartet Pavel Haas Quartet. Při koncertu divákům představí vlastní nastudování skladeb od Arvo Pärta, Béla Bartóka a Franze Schuberta.

15.3.2017

Magdalena Kožená a Mahler Chamber Orchestra vystoupí v Bruselu

Společné vystoupení jedné z nejproslulejších českých operních pěvkyň, Magdaleny Kožené, a Mahlerova komorního orchestru pod vedením dirigenta Rafaela Payarese se uskuteční 15. března 2017 od 20:00. Během koncertu v prostorách BOZAR zazní hudební klenoty od dvou nejznámějších českých skladatelů - Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

20. 01. 2017

Zátopek Revival Run

České centrum spolu s velvyslanectvím České republiky v Bruselu, časopisem Zatopek Magazine a Českým olympijským výborem uspořádalo běžeckou událost „Zátopek Revival Run“. Běh se konal u příležitosti oslav 10. výročí založení belgického časopisu pro milovníky tohoto sportu, Zatopek Magazine, dne 17. ledna 2017 od 18:30 hodin na Stade des Trois Tilleuls. Po jeho konci bylo možné shlédnout výstavu komiksu Zátopek, jehož autory jsou Jaromír 99 a Jan Novák.

15. 12. 2016

Vánoční koncert v Notre-Dame au Sablon v Bruselu

Velvyslanec České republiky v Belgii J. E. Jaroslav Kurfürst, ředitelka Zastoupení Prahy v Bruselu Lucie Čadilová a ředitelka Českého centra v Bruselu Kristina Prunerová uspořádali tradiční vánoční koncert. Letos se představila dvojice brilantních českých hudebnic – Martinu Kociánovou (mezzosoprán) doprovodila na harfu a sólově zahrála Kateřina Englichová. Koncert se konal v úterý 13. prosince 2016 od 20:00 v kostele Notre-Dame au Sablon v Bruselu.

08. 12. 2016

European Angst

České centrum v Bruselu, Goethe Institut, EUNIC, Francouzská Aliance v Bruselu, Italský kulturní institut v Bruselu, Polský institut v Bruselu a palác BOZAR uspořádali konferenci „European Angst - A conference on populism, extremism and euroscepticism in contemporary European societies“, která se konala ve spolupráci s European Movement International, Evens Foundation a Velvyslanectvím Francie v Bruselu. Konference se uskutečnila 6. a 7. prosince 2016 v paláci BOZAR.

27. 11. 2016

Czech Fashion and Design Weekend – česká móda a design již popáté v Bruselu!

České centrum v Bruselu společně se Zastoupeními Jihomoravského a Plzeňského kraje v Bruselu uspořádalo pátý ročník módního festivalu Czech Fashion and Design Weekend, který se uskutečnil ve dnech 25. až 27. listopadu 2016 v prostorách Plzeňského domu v Bruselu. Návštěvníci si mohli od 10 talentovaných designérů prohlédnout a zakoupit současnou českou tvorbu jako například šperky, doplňky, či módu. Foto Vojtěch Trojan

Videa

Video placehodler