Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Zátopek Revival - přidejte se!

„Když nemůžeš, tak přidej!“ (Emil Zátopek). A pokud můžete, přidejte se k podpoře české štafety – přijďte běhat nebo fandit! České centrum spolu s velvyslanectvím České republiky v Bruselu a Českým olympijským výborem Vás srdečně zvou na běžecký závod “Zátopek Revival“. Závod se bude konat u příležitosti oslav 10. narozenin belgického časopisu pro běžce Zatopek Magazine dne 17. ledna 2017 od 18:30 hodin na Stade Trois Tilleuls.

6.12.2016

Magdalena Kožená a barokní soubor Le Concert d'Astrée vystoupí v Bruselu

Společné vystoupení jedné z nejproslulejších českých pěvkyň Magdaleny Kožené a barokního souboru Le Concert d’Astrée pod vedením dirigentky Emmanuelle Häim se uskuteční 6. prosince 2016 od 20:00. Během koncertu v prostorách BOZAR zazní nejznámější francouzské barokní árie.

13.12.2016

Vánoční koncert v Notre-Dame au Sablon v Bruselu

Velvyslanec České republiky v Belgii J. E. Jaroslav Kurfürst, ředitelka Zastoupení Prahy v Bruselu Lucie Čadilová a ředitelka Českého centra v Bruselu Kristina Prunerová si Vás dovolují pozvat na tradiční vánoční koncert. Letos se můžete těšit na dvojici brilantních českých hudebníků – Štefana Margitu (tenor) doprovodí na harfu a sólově zahraje Kateřina Englichová. Koncert se bude konat v úterý 13. prosince 2016 od 20:00 v kostele Notre-Dame au Sablon v Bruselu.

3.12.2016    |    11.12.2016

Petr Stanický a Josef Marek na „International Glass Art Biennial“ v Haachtu

Třetí ročník festivalu „International Glass Art Biennial“, na kterém se představí to nejlepší ze sklářského průmyslu, se bude konat od 3. do 11. prosince 2016 ve městě Haacht. Během festivalu budou mít návštěvníci šanci seznámit se s tvorbou 29 sklářů z 15 zemí a jejich výrobky zakoupit. Česká sklářská scéna bude zastoupena předními českými sklářskými umělci, Petrem Stanickým a Josefem Markem.

České centrum v Bruselu je na Instagramu!

#wehaveinstagram #follow #czechcentre.Brussels

23.1.2017

Promítání filmu „Očima fotografky“ na Stálém zastoupení ČR při EU v Bruselu

Velvyslanectví České republiky v Belgii a Velvyslanectví Slovenské republiky v Belgii ve spolupráci s Českým centrem pořádají projekci výjimečného snímku režiséra Matěje Mináče „Očima fotografky“. Tento film se věnuje osudu režisérovy matky, Zuzany Mináčové, která patří k největším osobnostem slovenské a české fotografie. Projekce proběhne 23. 1. 2017 od 19:30 v prostorách Stálého zastoupení ČR při EU a to za účasti režiséra Matěje Mináče, Zuzany Mináčové a producenta snímku Patrika Pašše. Vstup volný, registrace povinná na: petrakova@czech.cz

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

27. 11. 2016

Czech Fashion and Design Weekend – česká móda a design již popáté v Bruselu!

České centrum v Bruselu společně se Zastoupeními Jihomoravského a Plzeňského kraje v Bruselu uspořádalo pátý ročník módního festivalu Czech Fashion and Design Weekend, který se uskutečnil ve dnech 25. až 27. listopadu 2016 v prostorách Plzeňského domu v Bruselu. Návštěvníci si mohli od 10 talentovaných designérů prohlédnout a zakoupit současnou českou tvorbu jako například šperky, doplňky, či módu. Foto Vojtěch Trojan

25. 11. 2016

700 let výročí Karla IV., císaře na čtyřech trůnech

Pod záštitou J. E. Jaroslava Kurfürsta, Velvyslance České republiky v Bruselu, pořádalo České centrum Brusel spolu s Velvyslanectvím ČR v Bruselu a s Musée Gaspar vernisáž panelové výstavy o Karlu IV., Císaři na čtyřech trůnech. Zahájení této putovní výstavy, která již byla představena i v prostorách Evropské komise, proběhlo 24. listopadu 2016 v Musée Gaspar v Arlonu. Výstava zde bude k vidění až do února 2017.

24. 11. 2016

Přednáška Vladimíra Šlapety na téma „Moderní architektura v Brně”

České Centrum v Bruselu spolu se Zastoupením Jihomoravského Kraje v Bruselu uspořádalo přednášku předního českého architekta a teoretika architektury, Prof. Ing. arch. DrSc. Vladimíra Šlapety. Přednáška na téma „Modern architecture of Brno“ se uskutečnila 23. listopadu 2016 v prostorách Fakulty architektury při Katolické Univerzity v Lovani v Bruselu.

23. 11. 2016

Science café s Mary O‘Connell

České centrum v Bruselu, CZELO, Středoevropský technologický institut Brno (CEITEC), Zastoupení Jihomoravského kraje v Bruselu a Zastoupení Plzeňského kraje v Bruselu uspořádalo Science Café, netradiční otevřenou diskusi na téma „Human Immunity and Science Mobility“ s uznávanou molekulární bioložkou Mary O'Connell, Ph.D., MS.

Videa

Video placehodler